وزیر نیرو با تاکید بر اهمیت آبرسانی به ویژه در حوزه روستایی از تشکیل مرکز جهاد آب در ستاد وزارت نیرو خبر داد.

محرابیان :‌ ستاد آب کشور تشکیل شد

به گزارش کارآفرین نیوز، علی‌اکبر محرابیان در نشستی با معاونان و مدیران ارشد صنعت آب و برق کشور، مهم‌ترین و اساسی‌ترین محورهای توصیه رهبری به دولت سیزدهم را پیگیری و عمل به وعده‌ها عنوان کرد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سال ۹۵ ، وزارت نیرو را به منظور مدیریت جامع، توسعه پایدار منابع آب مکلف به تشکیل ستاد آب کشور کردند.

 وزیر نیرو توسعه و مدیریت تقاضا را دوبال این حوزه اعلام کرد و افزود:‌ در مدیریت تقاضا میزان موفقیت و برنامه‌ریزی اندک بوده و با توجه به شرایط قیمت‌گذاری و دیگر مشکلات و چالش‌ها، در مصرف برق بی‌توجهی شده است و باعث شده توسعه ما به میزان تقاضا نباشد.

وی گفت: دولت بر تحقق وعده‌ها کاملا اصرار دارد و بر اساس میثاقی که با مردم ، برنامه‌ای جامع و کامل را به مجلس ارائه کردیم که این برنامه‌ای جامع در راستای توسعه و پیشرفت خدمات صنعت آب و برق کشور است.

عدم وابستگی به بودجه

محرابیان به تلاش ها در خصوص کاهش وابستگی به بودجه عمومی اشاره کرد و افزود: باید تمامی تلاش‌ خود را انجام دهیم تا کمترین وابستگی را به بودجه عمومی داشته باشیم و بتوانیم از بخش‌ها، پتانسیل و ظرفیت‌های مختلف بهره کافی و لازم را ببریم.

وزیر نیرو در ادامه، تدوین زمان‌بندی دقیق برای پروژه‌ها و کار پیگیری و رسیدگی را  مهم‌ترین وظیفه و اولویت اصلی مدیران عنوان کرد.

مدیریت حوزه آب

محرابیان ضمن اشاره به تجربه اندوزی از خشکسالی و ترسالی ها، اظهار داشت: سرانه مصرف بخش‌های مختلف دنیا نشان می‌دهد در صورتی که مدیریت مصرف خوبی بر منابع آبی داشته باشیم، می‌توانیم از ظرفیت موجود به‌خوبی استفاده لازم را ببریم.

محرابیان :‌ ستاد آب کشور تشکیل شد

محرابیان تامین آب شرب را خط قرمز این وزارتخانه معرفی کرد و گفت: چیزی به نام قطع شدن نباید در این زمینه داشته باشیم. ممکن است پیشامدهایی دراین‌ بین صورت گیرد که باید به‌تمامی آن‌ها رسیدگی شود و اتفاقات رخ داده نباید از روی عدم پیش‌بینی مدیر اتفاق بیفتد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.