روند رجیستری گوشی تلفن همراه در مبادی ورودی به گونه ای برنامه ریزی شده است که این فرآیند محدود به احراز هویت مسافر و گوشی تلفن همراه بوده و مابقی بعد از ورود به کشور ریجستری خواهند شد.

شرایط جدید رجیستری اعلام شد

به گزارش کارآفرین نیوز، احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی، اوایل شهریور ماه، در بازدید از گمرک امام خمینی (ره) روند رجیستری تلفن همراه را بررسی کرد. در این بررسی گمرک، شرایط حاکم، ایستایی در رجیستری در مبادی ورودی را یکی از مشکلات این فرآیند عنوان کرد که نیاز به اصلاخ آن وجود دارد.

پس از آن وزیر اقتصاد به منظور اصلاح این رویه در نامه ای به رئیس کل گمرک اعلام کرد با تشکیل کارگروهی، شرایطی محیا شود که رجیستری حضوری به کمترین زمان کاهش یابد و یا در صورت امکان حذف شود.

آخرین وضعیت تغییر فرایند رجیستری

مهرداد جمال ارونقی، معاون فنی گمرک از تشکیل کارگروهی با حضور نمایندگان دستگاه های مربوطه در خصوص تکلیف تعیین شده مبنی بر حذف کلیه ایستایی های موجود در فرآیندی ریجستری خبر داد و گفت: چالش‌های موجود در این مسیر مورد بررسی قرار گرفت و پیشنهاداتی در این‌ رابطه تصویب شد.

شرایط جدید رجیستری اعلام شد


احراز هویت مسافر و گوشی در مبادی ورودی

ارونقی اظهار داشت: صرفا احراز هویت شخص مسافر و گوشی تلفن همراه وی در مبادی ورودی توسط گمرک در حداقل زمان ممکن انجام خواهد شد.

معاون فنی گمرک کنترل های لازم در راستای رجیستری را کاملا غیرحضوری عنوان کرد و گفت: کلیه کنترل‌های لازم بعدی در راستای رجیستر کردن گوشی از جمله کنترل گذرنامه از طریق سرویس ناجا و وجود سیم‌کارت به نام مسافر ورودی، به طور کاملاً غیرحضوری و در فرصت یک ماه از تاریخ ورود مسافر در سامانه مربوطه انجام خواهد شد.

ارونقی در بخش دیگری از صحبت های خود اعلام کرد : هیچ فرایند اضافی از جمله تکمیل فرم، پرداخت حقوق ورودی و یا سایر فرایندها در مبادی ورودی گمرک انجام نخواهد شد.

وی تاکید کرد در صورت وجود هرگونه ایستایی در این زمینه با گمرکات برخورد خواهد شد.

فرآیند رجیستری غیرحضوری در حالی رخ می دهد که از نیمه مهر ماه سال گذشته، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز انجام این فرآیند را منوط به حضور در مبادی ورود اعلام کرده بود که تشکیل صف‌های طولانی و معطلی فراوان موجب اعتراضات زیادی از سوی مسافران شد.

از سوی دیگر شرایط کرونایی موجود نیز به گونه ای بود که امکان رعایت پروتکل های بهداشتی به دلیل ازحام جمعیت فراهم نبود. بر این اساس گمرک در نامه ای از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز درخواست کرد، فرآیند رجیستری به صورت غیرحضوری صورت گیرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =