دولت چین، ضمن غیر قانونی خواندن تمام فعالیت های مرتبط با رمز ارز، نظارت و سخت‌گیری بر استخراج و تجارت بیت کوین را در این کشور تشدید می کند.

تمام معاملات رمز ارزها در چین غیرقانونی شد

به گزارش آسیا فایننشال ،بانک مرکزی چین و سازمان های امنیتی این کشور بیانیه ای مشترک اعلام کردند تمام عملیات استخراج و معاملات بیت کوین را رصد و مسدود می کنند.

 دولت چین، ضمن غیر قانونی خواندن تمام فعالیت های مرتبط با رمز ارز، نظارت و سختگیری بر استخراج و تجارت بیت کوین را  در این کشور تشدید می کند.

اعلان این خبر تأثیر شدیدی بر بازار بیت کوین و سایر کوین های مهم و پر تراکنش گذاشت. بانک مرکزی چین اعلام کرد رمز ارزها نباید مانند ارزهای رایج کشور به سهولت مورد معامله قرار گیرند و از این پس تمام معاملات مرتبط با دقت و نظارت ذره بینی، کشف و مسدود خواهند شد.

به تمام سرمایه گذاران چینی هشدار داده شده است از انجام معاملات حتی به صورت مجازی (آنلاین) نیز خودداری کنند. علاوه بر این به مؤسسات مالی، شرکت های دریافت و پرداخت از جمله بانک ها و شرکت های اینترنتی اعلام شده است از ارائه خدمات مرتبط با تراکنش های رمز ارز پرهیز کنند.

تمام معاملات رمز ارزها در چین غیرقانونی شد

این اقدام در پی تصویب کابینه مبنی بر تشدید سختگیری ها بر استخراج و تراکنش های رمز ارز به عنوان بخشی از تلاش های دولت برای کاهش ریسک های مالی سرمایه گذاران صورت گرفته است. دولت این کشور اعلام کرد به منظور حمایت از دارایی های مردم و حفظ تعادل نظام اقتصادی و امنیتی اجتماعی چین، قاطعانه با هر گونه گردش مالی مرتبط با رمز ارز ها برخورد می کند.

ریزش ۶ درصدی بیت کوین

در واکنش به مصوبه اخیر دولت چین، قیمت بیت کوین با ۶ درصد ریزش به ۴۲۲۱۶ دلار رسید. کوین های دیگر نیز به تبعیت از پیش‌تاز بازار، روند کاهشی  را شاهد بودند. اتریوم (Eth) و ریپل (XRP) نیز هر دو حدود ۱۰ درصد ریزش داشتند.

تمام معاملات رمز ارزها در چین غیرقانونی شد

جوزف ادوارد (Joseph Edwards) رییس مرکز تحقیقات کارگزاری رمزارز انیگما (مستقر در لندن) می گوید: با مصوبه دولت چین، رعب و وحشت در بازار کریپتو حکمفرما شده است. بازار تا مدتها تأثیرات این منع قانونی مصوب کابینه چین را احساس خواهد کرد".

ماینرها (استخراج کنندگان) در آمریکا؛ Riot Blockchain، Marathon Digital و Bit Digital نیز در پیش گشایش، ریزش۶.۳ درصدی و ۷.۵ درصدی را تجربه کردند.

دلایل دولت چین برای تصویب منع قانونی استخراج رمزارزها

کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی چین (NDRC) درصدد پاک‌سازی کامل بازار چین از معاملات بازار کریپتو است. اعضای کمیسیون بر این باورند که  این معاملات بر رشد اقتصادی تأثیر می گذارد، ریسک مالی را افزایش می دهد، نرخ مصرف انرژی را بالا می برد و تلاش ها برای محیط زیست کم کربن را بی اثر می سازد. دولت چین ارائه تمام خدمات مالی و جریان برق را برای استخراج کنندگان رمزارزها ممنوع اعلام کرده است.

تمام معاملات رمز ارزها در چین غیرقانونی شد

پیش از قانونی شدن این تصمیم و تشدید کنترل و نظارت، رقم گردش مالی معاملات و استخراج رمزارزها بسیار هنگفت بوده است. اما پس از این تصمیم، بسیاری از تجهیزات استخراج به آمریکا و قزاقستان منتقل شده اند.

دولت لائوس؛ همسایه جنوبی چین نیز درصدد است مسیر انتقال ماینرهای چینی را به کشورش هموار سازد و به همین منظور مقامات لائوس در ماه سپتامبر سال جاری میلادی به شش شرکت استخراج رمزارز مجوز فعالیت داده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =