سازنده خودروی الکتریکی تسلا، در تازه ترین به روزرسانی توانست نرم افزار خودران خودرو را که از مدتها پیش قرار بود رونمایی شود به بازار عرضه کند. این شرکت اعلام کرد: "مشتریان می توانند درخواست خود را برای دستیابی به نرم افزار خارق العاده FSD Beta ثبت کنند". 

نرم‌افزار خارق العاده تسلا به بازار آمد

به گزارش سی ان بی سی،‌ این رونمایی موجب خوشحالی طرفداران تسلا و ایلان ماسک شد. اما مقامات سازمان ایمنی فدرال در آمریکا که پیش از این نیز در مورد عیوب احتمالی و خطرات چنین سیستمی بر روی خودروها تحقیق می کرد از این عرضه جدید بسیار ناراضی هستند.

 نرم افزار بتا (FSD Beta)، نسخه ناتمام سیستم پیشین اتوپایلوت تسلا (FSD) است که در حال حاضربا بیعانه ۱۰ هزار دلاری (یا ماهانه ۱۹۹ دلار) در آمریکا عرضه می شود.

نرم افزار بتا که از ویژگی شگفت انگیز "اتو استیر"(Autosteer) بهره می برد، می تواند در هنگام ترافیک، به طور خودکار، سرعت خودرو را کاهش دهد، خودرو را به پارکینگ منتقل یا ورود و خروج خودرو را در پارکینگ های کوچک هم کنترل کند.

نرم‌افزار خارق العاده تسلا به بازار آمد

تسلا تأکید کرده است در تمامی مراحل استفاده از سیستم های خودران اتوماتیک در خودروهای تسلا، فرد راننده باید پشت فرمان باشد. این شرکت تا کنون حدود ۲۰۰۰ نرم افزار FSD Beta را برای برخی کارکنان و برخی مشتریان علاقمند تولید و آماده نصب و راه اندازی نموده است تا مرحله تست نهایی نیز هر چه سریع‌تر به اتمام برسد.  

براساس گزارش وال استریت جنیفر هامندی؛ رییس سازمان ملی ایمنی حمل و نقل گفت:‌ شرکت تسلا باید پیش از گسترش فروش این نرم افزار بحث برانگیز به افراد بیشتر، آزمایشات بیشتری زیر نظر متخصصین فنی در جاده های آزمایشی انجام دهد. نرم افزارها و سیستم هایی که مراحل آزمایشی گوناگون را به اتمام نرسانده اند نباید در جاده ها و بزرگراه‌های اصلی مورد استفاده قرار گیرند".

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =