یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: زیرساخت‌های لازم جهت اجرای احکام بودجه همچون مالیات از خانه‌ها و ماشین‌های لوکس فراهم نشده که به نظر می‌رسد اجرای برخی از تبصره‌ها موکول به سال ۱۴۰۱ خواهد شد.

ادامه یارانه مالیاتی به ثروتمندان تا ۱۴۰۱

به گزارش کارآفرین نیوز، رحیم زارع، اظهار کرد: با وجودی که در زمان استقرار دولت قبلی بیشتر آیین‌نامه‌های اجرایی احکام بودجه ۱۴۰۰ نوشته شده بود اما برخی از آنها همچون مالیات بر خانه‌ها و ماشین‌های لوکس اجرایی نشده و درآمد دولت از محل اخذ مالیات صفر است. دلیل هم فراهم نشدن زیرساخت‌ها است به طوری که دولت نمی‌داند که چطور می‌تواند مالیات اخذ کند.

وی افزود: کمیسیون برنامه و بودجه بتازگی جلسه‌ای با رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار کرد و  از سازمان برنامه و بودجه خواست که در راستای جبران کسری بودجه و اجرای قانون بودجه ۱۴۰۰ زیرساخت های لازم جهت اجرای احکام بودجه همچون مالیات از خانه‌ها و ماشین‌های لوکس را عملیاتی و پیاده سازی کند که به نظر می‌رسد اجرای برخی از تبصره‌ها موکول به سال ۱۴۰۱ خواهد شد.

بنابر این گزارش اخذ مالیات از خانه‌ها و خودروهای لوکس ( خودرو بیش از ۱ میلیارد تومان، خانه بیش از ۱۰ میلیارد تومان) مصوب بودجه سال ۹۹ بوده است که در بودجه سال جاری نیز تکرار شده بود؛ با این وجود روند اجرایی شدن آن با کندی انجام می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.