هزینه استفاده کوتاه مدت بانک ها از ذخایر سایر بانک ها و به عبارتی نرخ سود بازار بین بانکی طی ۳ ماهه تابستان امسال در کانال ۱۸ درصد با میل به سمت عبور از کانال باقی ماند.

نرخ سود بازار بین بانکی در کانال ۱۸ درصد بسته شد

به گزارش خبرنگار کارآفرین نیوز، بازار بین بانکی به عنوان یکی از بازارهای متصل به بازار پول کشور شناخته می شود که هدف آن تعیین نرخ هایی برای مبادلات بین بانک ها است.

در واقع بانک ها به منظور استفاده کوتاه مدت از ذخایر یکدیگر و یا استفاده از منابع بانک مرکزی در زمان مواجه شدن با کسری، از بازار بین بانکی استفاده می کنند. از این رو برای این مبادلات پولی یک نرخ سود تعیین شده که عنوان می شود نرخ سود تعیین شده در این بازار بر سایر بازارها نیز تاثیرگذار است.

نگاهی به نرخ های سود بازار بین بانکی در تابستان امسال نشان می دهد که نرخ سود بازار بین بانکی از تیرماه تا پایان شهریورماه امسال در کانال ۱۸ درصد باقی مانده و در کمترین میزان معادل ۱۸.۰۸ درصد در ۱۴ مردادماه امسال تا بالاترین میزان در کانال ۱۸ درصد معادل ۱۸.۷۴ درصد در ۲۵ شهریورماه ۱۴۰۰ در نوسان بوده است.

به صورت کلی در شهریورماه سال جاری، نرخ سود در بازار بین بانکی افزایشی بوده و از ۱۸.۴ به ۱۸.۷۴ درصد رسید. در مردادماه امسال نرخ سود بازار بین بانکی بین ۱۸.۰۷ درصد تا ۱۸.۴ درصد در رفت و برگشت بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.