معجزه، بهترین نامی است که می توان به پیشرفت های فناوری سنگاپور  لقب داد. این کشور در سال ۲۰۲۰ با جهش شش پله ای ، بار دیگر به جمع ۱۰ کشور برتر استارتاپی دنیا پیوست .

سنگاپور؛ نماد شگفت انگیز پیشرفت فناوری

به گزارش کارآفرین نیوز، پس از پاندمی کرونا حضور مجازی افراد بیش از حضور فیزیکی آنها نمود پیدا کرده است. تجارت الکترونیک و دورکاری ها بر شتاب حرکت تمام فعالیت های بشری افزوده است.

شهرهای بزرگ در آسیای جنوب شرقی در رقابتی تنگاتنگ، به سرعت خود را برای ورود به فهرست شهرهای پیشرفته دنیا آماده می کنند تا از قافله پیشرفت تکنولوژی در دنیا عقب نمانند.

سنگاپور؛ نماد شگفت انگیز پیشرفت فناوری

استارتاپ بلینک (StartupBlink)؛ مرکز تحقیقات استارتاپی است که با استفاده از دقیق ترین اطلاعات آماری، هر سال جامع ترین نقشه اکوسیستم استارتاپی دنیا را بر اساس برند، حوزه فعالیت، منطقه جغرافیایی و ... به صورت رایگان برای استفاده‌ی سرمایه گذاران، کارآفرینان، تصمیم سازان و دولتمردان ترسیم و منتشر می کند. این مرکز تحقیقات، یکی از مطمئن ترین مراکز جهت مراجعه و تصمیم گیری عاقلانه سرمایه گذاران و سیاست گذاران است تا با اطمینان خاطر در کسب و کارهای نوپا سرمایه گذاری کنند.

از دیگر علاقمندان به انتشار این نقشه جامع سالیانه، بنیانگذاران استارتاپ‌ ها هستند که با مطالعه و انتخاب هوشمندانه می توانند نسبت به تغییر مکان استقرار شرکت استارتاپی خود اقدام کنند.

سنگاپور؛ نماد شگفت انگیز پیشرفت فناوری

همچنین این مرکز تحقیقات، چهار بار در سال (هر فصل) گردهمایی با حضور برجسته ترین کارشناسان و متخصصین اهل فن در حوزه های نوین فناوری مانند هوش مصنوعی، اشتراک اطلاعات و صنایع نوین برگزار می کند که موجب تقویت و بهسازی دیدگاه‌ های نوآورانه و در نتیجه بهبود کسب و کارها یا برندسازی استارتاپ ها می شود.

به گزارش سالانه استارتاپ بلینک، سنگاپور در سالهای اخیر در حال تبدیل شدن به  قطب اقتصادی منطقه آسیای جنوب شرقی است که مانند آهن‌ربای قوی در حال جذب نخبگان مالی، فناوری و صنعتی از سراسر دنیاست.

با هم مروری کوتاه خواهیم داشت بر چند استارتاپ متفاوت و مطرح سنگاپوری که در حوزه های مختلف فعالیت دارند:

سنگاپور؛ نماد شگفت انگیز پیشرفت فناوری

 ۱. Credit culture؛ از اولین استارتاپ های فین‌تکی مستقر در سنگاپور است که در سال ۲۰۱۶ توسط ادموند سیم (Edmund Sim) تأسیس شد و در زمینه خدمات دریافت و پرداخت دیجیتالی وام کم بهره به ویژه به اقشار کم درآمد (تا سقف ۵۰ هزار دلار) فعالیت می کند. این استارتاپ معتبر، در سال ۲۰۱۸ به همراه ۵ شرکت فین تکی دیگر موفق شد مجوز فعالیت تحت نظارت وزارت دادگستری سنگاپور را نیز کسب کند. پلتفرم این شرکت، امکان درخواست وام کم بهره در کوتاه‌ترین زمان ممکن، تا سقف ۵۰ هزار دلار را داراست.  

سنگاپور؛ نماد شگفت انگیز پیشرفت فناوری

۲. Doctor Anywhere؛ استارتاپ حوزه سلامت و خدمات پیشگیری مراقبتی که در سال ۲۰۱۶ توسط لیم وایمون (Lim Wai Mun) راه اندازی شد. در پلتفرم این استارتاپ، امکان ویزیت آنلاین توسط پزشکان مورد تأیید وزارت بهداشت این کشور به صورت تماس تصویری در هر زمان از شبانه روز و از هر کجای کشور وجود دارد. این استارتاپ با هدف ارتقای سلامت عمومی و کاهش هزینه های درمانی مردم به دلیل مراجعات دیرهنگام به مطب پزشکان تأسیس شد.

سوابق پزشکی و درمان‌ها و داروهای تجویز شده در حافظه اپلیکیشن در صفحه اختصاصی هر فرد ذخیره می شود تا در ویزیت های تصویری با سایر پزشکان، مورد استفاده قرار گیرد و از تداخلات درمانی دارویی احتمالی پیشگیری شود.  بیش از ۱۳۰۰ پزشک عمومی و متخصص از تایلند، ویتنام و سنگاپور در این اپلیکیشن همکاری می کنند. این استارتاپ با قابلیت انعطاف و هوشمندی تمام توانسته است به خوبی از پس مسئولیت اجتماعی مهمی که در اساسنامه عمومی منتشره اعلام شده، برآید.

سنگاپور؛ نماد شگفت انگیز پیشرفت فناوری

۳. Aida؛ استارتاپ توسعه دهنده آموزش ماشینی برای صنعت بیمه و بانکداری است. این استارتاپ در سال ۲۰۱۶ توسط اندرو انگ (Andrew Ang) تأسیس شد. این استارتاپ، موج جدیدی در اکوسیستم استارتاپی سنگاپور و دنیا به راه انداخت و جوایز متعددی از جمله جایزه جهانی برترین فین‌تک‌های دنیا در سال ۲۰۱۷ را با خود به خانه برده است.

سنگاپور؛ نماد شگفت انگیز پیشرفت فناوری

همچنین برنده جایزه رویدادهای فین‌تکی Hackcelerator در سال ۲۰۱۶ در بین صدها شرکت استارتاپی برجسته از سراسر دنیا شده است. پس از شهرت جهانی این استارتاپ قدرتمند، مسترکارت (Mastercard)؛ ابرقدرت مالی فعال در زمینه کارت های اعتباری و با مبلغ هنگفتی که علنی نشد اقدام به سرمایه‌گذاری در این استارتاپ کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =