معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی از رشد ۶۲ درصدی وصول مالیات نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: در شش ماهه سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۱۳۸ هزار میلیارد تومان درآمدهای مالیاتی وصول شده است.

 رشد ۶۲ درصدی درآمدهای مالیاتی

به گزارش کارآفرین نیوز، محمد مسیحی اعلام کرد: در شش ماه نخست سال جاری، بالغ بر ۱۰۱ درصد از درآمد های مالیاتی پیش بینی شده در قانون بودجه، تحقق یافته است.

کاهش درآمد مالیات از محل نقل و انتقال سهام

وی در ادامه به کاهش درآمد مالیاتی از محل نقل و انتقال سهام در بازار سرمایه اشاره کرد و افزود: در شش ماهه سال جاری سازمان امور مالیاتی از محل مالیات نقل‌وانتقال سهام در بازار سرمایه ۳۰۰۰ میلیارد تومان درآمد کسب کرده است. این درحالی است که در مدت مشابه سال گذشته این رقم بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان بوده  است.

مسیحی عواملی مختلفی را بر تحقق درآمدهای مالیاتی موثر دانست و افزود:‌ تمرکز بر پرونده‌های مهم مالیاتی، رصد تراکنش‌های بانکی مشکوک و مقابله با شرکت‌های صوری و کاغذی در قالب برنامه مقابله با فرار مالیاتی،  اجرای ماده ۹۷ ( پذیرش خوداظهاری نزدیک به ۵۰ درصد از فعالان اقتصادی)، تسهیل فرآیندهای مالیاتی و تغیبر رفتار مؤدیان مالیاتی از جمله عوامل موثر در تحقق درآمدهای مالیاتی است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =