کارخانه خودروسازی فورد و گروه اس.کی (SK Innovation) در اقدامی مشترک برای تأسیس کارخانه تولید باتری های دوگانه لیتیوم- یونی خودروهای الکتریکی، ۱۱.۴ میلیارد دلار سرمایه گذاری می کنند.

سرمایه گذاری ۱۱.۴ میلیارد دلاری برای تولید باتری های دوگانه خودرو

به گزارش سی ان بی سی، شرکت خودروسازی فورد در سرمایه گذاری مشترک با گروه "اس. کی" کره جنوبی، کارخانه تولید باتری های دوگانه لیتیوم- یونی در ایالت کنتاکی تأسیس می کند که موجب اشتغال حدود ۱۱ هزار نفر خواهد شد.

هلدینگ خوشه ای اس. کی (سان کیانگ سابق) از بزرگترین شرکت های کره جنوبی است که با بیش از ۱۱۳ دفتر در سراسر جهان، در حوزه های انرژی، مخابرات، اینترنت، حمل و نقل و فین تک فعالیت می کند و از سال ۲۰۰۹ به بعد، براساس رتبه بندی فورچون همیشه بین ۵۰۰ شرکت برتر جهان قرار داشته است. در سال ۲۰۰۹ نیز در رتبه هفتاد و دوم دنیا ایستاد. فورچون۵۰۰؛ فهرست ۵۰۰ شرکت بین المللی پیشرو جهان در صنایع مختلف است که از سال ۱۹۹۰ هر ساله منتشر می شود.

شرکت فورد همچنین در حال راه اندازی کارخانه ساخت انواع باتری های خودروهای الکتریکی در ایالت تنسی است که مرکز بازیافت باتری ها و همچنین کارخانه مونتاژ کامیون های الکتریکی سری F نیز در این سایت در نظر گرفته شده است.

 این سرمایه گذاری هنگفت بخشی از اقدامات چشمگیر  این شرکت موسوم به "طرح فورد پلاس" (+Ford) است که در حقیقت، تازه ترین تلاش شرکت فورد برای تسخیر بازار خودروهای الکتریکی پیشرفته در دنیا ست. حدود یک سال پیش، جیم فارلی (Jim Farely) به سمت مدیر اجرایی این شرکت بزرگ خودروسازی منصوب شد و در این مدت، تلاش های بسیاری برای ایجاد فاصله معنی دار با سایر شرکت های خودروسازی انجام داده است، تلاش هایی که منجر به سوددهی بیشتر این شرکت و پیشتازی در صنایع نوظهور مانند وسایل نقلیه الکتریکی در میان سایر رقبا خواهد شد.

فارلی در گفت‌وگو با سی ان بی سی اظهار کرد:‌ "حالا زمان رقابت است. این تأسیسات عظیم، بزرگترین سایت تولید شرکت فورد خواهد بود. با ۱۱ هزار نیروی کار تازه نفس و دوره دیده در کنار متخصصین باتجربه، آماده ایم تا تعهد بزرگ خود را برای ساخت خودروهای دیجیتال با نسل جدید باتری ها عملی کنیم".

وی همچنین تأکید کرد این سرمایه گذاری هنگفت از محل سود شرکت انجام خواهد شد و هیچ گونه بدهی برای شرکت به دنبال نخواهد داشت. آغاز به کار رسمی خط تولید این سایت از سال ۲۰۲۵ خواهد بود.

خودروهای سری F فورد؛ دوستدار محیط زیست

فارلی همچنین بر تولید پیکاپ های سری F فورد در این سایت تأکید کرده است. وی پیش بینی کرد یک سوم پیکاپ های تولید شده تا سال ۲۰۳۰، الکتریکی خواهند بود.

کارخانه در حال تأسیس در ایالت کنتاکی، تنها سایتی خواهد بود که تمامی عملیات تولید را  در جهت حفظ پایداری محیط زیست به اتمام خواهد رساند. 

براساس این گزارش، شرکت فورد در جهت عمل به مسئولیت اجتماعی خود، تمامی عملیات این سایت را بدون تولید گاز کربن و گازهای گلخانه ای طراحی کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =