معاون وزیر راه گفت: در سال‌های گذشته سهم تسهیلات بانکی مسکن و ساختمان، ۵ درصد بود که امسال با تصویب قانون جهش تولید به ۲۰ درصد رسیده است که معادل ۳۶۰ هزار میلیارد تومان خواهد شد.

سهم تسهیلات مسکن در قانون جهش تولید ۲۰ درصد می‌شود

به گزارش کارآفرین نیوز، محمود محمودزاده به تشریح قانون جهش تولید مسکن پرداخت و افزود: شورای عالی مسکن در یک یا دو هفته آینده تشکیل خواهد شد.

وی اضافه کرد: دولت حداکثر مساعدت ممکن را در خصوص ساخت مسکن اعم از نرخ سود تسهیلات بانکی، نحوه واگذاری زمین، تامین مصالح، و سایر خدمات را برای سه دهک پایین جامعه در نظر خواهد گرفت.

محمودزاده افزود: سود این تسهیلات مانند وام روستایی ۵ درصد در نظر گرفته شده است.

تشکیل شورای عالی مسکن تاثیر زیادی در حوزه مسکن دارد

معاون مسکن وساختمان وزیر راه وشهرسازی گفت: تشکیل شورای عالی مسکن برای ایجاد هماهنگی، تاثیر مهمی در حوزه مسکن به جا خواهد گذاشت.

وی با تشریح قانون جهش تولید مسکن افزود: تشکیل دوباره شورای عالی مسکن به ریاست رئیس جمهور و در نبود وی، معاون اول وی و با حضور تعدادی از وزرا و روسای دستگاه‌های اجرایی برای ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌ها به ویژه در بخش مسکن بوده که موضوعی فرابخشی و چنددستگاهی است.

محمودزاده گفت: صندوق ملی مسکن، ساختاری جدید است که با استفاده از منابع پیش بینی شده، وظیفه حمایت از قشر کم درآمد را دارد و تامین نیازهای مالی و کمک به گروه‌های هدف برای افزایش قدرت خرید و توانمند کردن خانوارها در تامین مسکن را دنبال می‌کند.

معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی با اشاره به قانون جهش تولید مسکن گفت: در قانون جهش تولید، به موضوع تامین زمین اشاره شده و قرار است همه زمین‌هایی که در اختیار منابع طبیعی است، در مدت ۲ ماه به وزارت راه و شهرسازی منتقل شود.

وی ادامه داد: اگر زمین‌ها به وزارت راه انتقال داده نشود سند زمین‌ها خود به خود به وزارت راه منتقل می‌شود.

محمودزاده درباره مصالح ساختمانی گفت: تدابیری اندیشیده و کارگروه مشترکی بین سه وزارتخانه صمت، اقتصاد، وزارت راه و شهرسازی در نظر گرفته شده است تا با حداقل قیمت تمام شده، مصالح به طرح‌های های خانواده‌های کم درآمد اختصاص یابد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در حوزه خدمات، سه بخش مصوبه وجود دارد؛ یکی تخفیف عوارض صدور پروانه که ۱۰۰ درصد معافیت برای گروه‌های کم درآمد داده می‌شود و برای سایر گروه‌ها ۳۰ درصد است که شهرداری برای صدور پروانه مکلف به اجرای این مصوبه است.

وی اضافه کرد: خدمات فنی مهندسی نیز بین ۵۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف دارد و مالیات برای هر واحد مسکونی طرح‌های دولتی فقط یک میلیون تومان است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =