بررسی‌ها نشان می‌دهد در پنج ماه نخست امسال ۲ هزار و ۶۵۷  فقره پروانه بهره‌برداری صنعتی صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۳.۶ درصدی داشته است.

رشد ۳.۶ درصدی صدور پروانه‌های بهره‌برداری واحدهای صنعتی

به گزارش کارآفرین نیوز، طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت در پنج ماه نخست امسال پروانه‌های بهره‌برداری صنعتی صادر شده به ۲‌هزار و ۶۷۵ فقره افزایش یافت.

این در حالی است که برای صدور این تعداد مجوز حدود ۱۰۸ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و نزدیک به ۶۴ هزار و ۲۶۰ فرصت شغلی (رشد ۲۵.۸ درصدی نسبت به پنج ماه نخست سال گذشته) در کشور ایجاد شد.

در خصوص جواز تاسیس صنعتی در این بازه زمانی نیز، ۱۴ هزار و ۸۵۰ فقره مجوز با اشتغال‌زایی ۳۶۱ هزار و ۴۷۸ نفر (رشد ۱۱.۷ درصدی) در کشور صادر شد.

بر پایه بررسی‌های انجام شده، در بخش معدنی نیز از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ماه، حدود ۳۵۳ پروانه اکتشاف، ۱۷۲ گواهی کشف و ۱۸۷ پروانه بهره‌برداری صادر شد که میزان اشتغال ایجاد شده به واسطه صدور پروانه‌های بهره‌برداری معدن، یک‌هزار و ۷۸۶ نفر برآورد شده است.

همچنین در بخش صنف و تجارت خارجی، با صدور ۲ هزار و ۶۸۳ فقره کارت بازرگانی در پنج ماه ابتدایی سال ۱۴۰۰، شاهد رشد ۲۶.۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۹۹ بودیم؛ در حوزه پروانه‌های صنفی نیز در این مدت ۲۲۷ هزار و ۶۶۷ فقره پروانه در کشور صادر شد.

در حوزه تحقیق و توسعه نیز تعداد ۱۸۷ فقره پروانه فعالیت در این مدت صادر شده است که نشان دهنده رشد ۱۴ درصدی در هم‌سنجی با مدت مشابه سال ۹۹ است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =