به دنبال کشف چند دستگاه استخراج رمزارز در زیر زمین ساختمان شرکت بورس، علی صحرایی، مدیرعامل شرکت بورس تهران روز گذشته از سمت خود استعفا کرد و محمد گودرزی به عنوان سرپرست این شرکت منصوب شد.

ماینرهایی که صحرایی را وادار به استعفا کرد

به گزارش کارآفرین نیوز، ماجرای کشف دستگاه های ماینر غیر مجاز در زیرزمین ساختمان شرکت بورس به روز سه شنبه مربوط می شود. این دستگاه ها توسط حراست این شرکت کشف شد.

علنی شدن این ماجرا، واکنش های فراوانی از سوی سهامدارن، مردم و مسئولان به همراه داشت که چرا شرکت بورس فعالیت خارج از شرح وظایف خود را انجام می داده است؟

با این وجود علی صحرایی، در ابتدا چنین خبری را اشتباه دانست. در ادامه شرکت بورس تهران این خبر را تکذیب کرد.

در این اطلاعیه آمد:‌ اگرچه شرکت بورس اوراق بهادار تهران ورود به حوزه رگولاتوری رمزارز را به عنوان یک دارایی دیجیتال و در قالب یک پروژه تحقیقاتی دنبال کرده اما بورس تهران شایعات مطرح شده در مورد  وجود ماینر در زیر زمین این ساختمان را به شدت تکذیب می‌کند.

به دنبال مخابره این خبر، شرکت انتقال و توزیع نیرو برق اعلام کرد: تا این لحظه صنعت برق نمی تواند درباره صحت و کذب بودن خبر اظهارنظر کند ولی اگر چنین تخلفی صورت گرفته باشد، برخورد جدی با متخلف همانند سایرین صورت خواهد گرفت.

با وجود تکذیب شرکت بورس تهران، سازمان بورس و اوراق بهادار در اطلاعیه، وجود دستگاه های استخراج رمز ارز در بورس تهران را تایید کرد.

در این اطلاعیه آمده است: دستگاه های ماینر در ساختمان شرکت مزبور کشف و در ادامه بررسی نیز مشخص شد که فعالیت مزبور در گزارش ها و حساب های شرکت به طور کامل ثبت و افشا نشده است. با توجه به اینکه بدوا چنین امری با اساسنامه و رسالت شرکت بورس نیز همخوانی نداشته است، موضوع به معاونت حقوقی سازمان ارسال شده است.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: رسیدگی به این موضوع به طور فوق العاده در دستور کار کمیته رسیدگی به تخلفات سازمان قرار گرفته و برای بررسی کم و کیف و ابعاد تخلفات این موضوع، مدیران بورس تهران فراخوانده شده اند.

پس از صدور این اطلاعیه و تایید وجود دستگاه های ماینر در شرکت بورس تهران، صحرایی از سمت مدیرعاملی این شرکت کناره گیری کرد. صحرایی علت استعفای خود را ایجاد فرصت تحقیق در خصوص این دستگاه های کشف شده، اعلام کرد.

پس از موافقت استعفای صحرایی، شرکت بورس تهران، محمد گودرزی را به عنوان سرپرست این شرکت منصوب کرد.

گودرزی پس از انتصاب، بر تحقق در خصوص دستگاه های غیر مجاز تاکید کرد و گفت: با اتمام بررسی ها اطلاع رسانی دقیق در این زمینه صورت خواهد گرفت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =