رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس بر لزوم ایجاد ثبات در آیین نامه ها تاکید کرد و گفت: امیدواریم ارز ترجیحی هر چه زودتر از اقتصاد ایران حذف شود که این اقدام عملیاتی نیز خواهد شد.

ارز ترجیحی حذف شود

به گزارش کارآفرین نیوز، محمدرضا پورابراهیمی در نشست هم اندیشی رؤسای اتاق‌های بازرگانی و جمعی از صادرکنندگان، اولین مطالبه صادرکنندگان و بخش خصوصی را ایجاد ثبات در دستورالعمل‌ها و آئین‌نامه‌ها عنوان کرد و گفت: فقط در یک سال یک بخشنامه بانک مرکزی ۱۷ بار تغییر کرد. لذا اولین اقدام ایجاد ثبات در این بخش است.

وی در ادامه گفت: جنس رفتاری در تولید باید در جهت صادرات باشد. همچنین برای صادرات باید ضوابط ایجاد کنیم.

پورابراهیمی به اصلاح نحوه تسویه و نرخ تسویه اشاره کرد و گفت: تعهدات ارزی نیز موضوع دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد. نحوه تسویه و نرخ تسویه باید اصلاح شود زیرا در غیر این صورت انگیزه برای بازگشت ارز از بین می‌رود.

به گفته رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، قانون اتاق بازرگانی در کمیسیون اقتصادی خانه ملت در حالی بررسی است.

وی در ادامه تصریح کرد: یکی از بحث‌های اصلی دادن اختیارات و ظرفیت‌های بیشتر به اتاق بازرگانی است زیرا بانی اصلی صادرات غیرنفتی اتاق است. ۹۰ درصد صادرات ما به ۱۰ کشور است باید این ۱۰ کشور را در معرض توجه قرار دهیم.

این نماینده مجلس در بخش دیگری از صحبت‌ های خود به تقویت دیپلماسی اقتصادی اشاره کرد و گفت: سفرای ما باید به مباحث اقتصادی اشراف کافی داشته باشند تا از ظرفیت آنها در کشورهای هدف استفاده کنیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =