نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: تاکنون حدود یک میلیون ۴۰۰ هزار واحد مسکونی خالی با خوداظهاری مالکان شناسایی شده است با این وجود، قطعا آمار خانه های خالی بیش از رقم اعلامی است و باید شناسایی و احذ مالیات از خانه های خالی با جدیت دنبال شود.

نماینده مجلس:‌ اخذ مالیات از خانه های خالی با جدیت دنبال شود

به گزارش کارآفرین نیوز، اسماعیل حسین زهی اعلام کرد: وزارت راه و شهرسازی به کمک سازمان بازرسی باید هر چه سریع تر نسبت به شناسایی سایر واحدها و معرفی آن به سازمان امور مالیاتی اقدام کند

حسین زهی افزود:این وزارتخانه مکلف است لیست خانه‌های خالی را تهیه و به سازمان امور مالیاتی معرفی کند.

وضع پلکانی مالیات از ایجاد انحصار جلوگیری می کند

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در ادامه گفت: با توجه‌ به اینکه عده‌ای از طریق ساخت‌وساز واحدهای مسکونی آن را دارایی ثابت تلقی می‌کردند، افزایش قیمت نیز به نفع آنان بود. اجرای این قانون برای صاحبان خانه‌های خالی به‌صورت پلکانی مالیات وضع می‌کند و از ایجاد انحصار در این بازار جلوگیری خواهد کرد.

این نماینده مجلس اجرای این قانون را عامل ساماندهی بازار مسکن عنوان کرد و گفت: خانه‌های خالی که شناسایی شده‌اند، یا باید خانه خود را اجاره بدهند یا به‌صورت پلکانی مالیات بالایی بپردازند. قطعاً اجرای دقیق این قانون در ساماندهی بازار مسکن و کنترل رشد قیمت‌ها مؤثر است و باید با دقت اجرایی شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =