دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی گفت: در صورت حمایت از صنعت پتروشیمی تا ۱۰ سال دیگر نیازی به ارز نفت وجود ندارد چون ارز پتروشیمی‌ها حداقل ۶۰ تا ۷۰ درصد نیاز کشور را تامین می‌کند و به این صورت مشکلات تحریم به کمترین میزان خود می‌رسد.

صنعت پتروشیمی، راه کار برون رفت از تحریم ها

به گزارش کارآفرین نیوز، احمد مهدوی در نشست با اعضای کمیسیون صنایع مجلس ، مدیرعامل و جمعی از مدیران پتروشیمی جم اعلام کرد: راه‌اندازی واحد PDH پتروشیمی جم به تولید خاویار پتروشیمی کمک کرده و از طرح‌های پیشران باارزش افزوده است.

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی ضمن اشاره به تامین ۶۰ تا ۷۰ درصدی نیاز ارزی کشور از طریق صنعت پتروشیمی گفت: این صنعت می‌تواند به‌عنوان راه نجات و لوکوموتیو حرکت اقتصادی کشور نقش ایفا کند به شرطی که حرف‌ها و نیازهای ما را درک کنند.

صنعت پتروشیمی، راه کار برون رفت از تحریم ها

در ادامه این نشست، مدیرعامل پتروشیمی جم گفت: این مجتمع به لحاظ تنوع تولید، خوراک تولیدی و رقم صادرات نقش و جایگاه منحصربه‌ فردی در میان سایر پتروشیمی‌ها دارد.

رضا علیزاده، از مجلس خواست تا نقطه نظرات انجمن صنفی را مورد توجه قرار دهند.

وی در ادامه افزود: رهبر معظم انقلاب تاکید ویژه‌ای بر رفع موانع تولید دارند و حمایت ویژه ایشان از تولیدکنندگان و صنایع مولد در سال های اخیر همواره در شعار سال و بیانات ایشان نمود داشته است.

صنعت پتروشیمی، راه کار برون رفت از تحریم ها

علیزاده به نقش پتروشیمی ها در تامین ارز کشور اشاره کرد و گفت: در میانه تحریم‌هایی که با آن مواجه هستیم، پتروشیمی‌ها نقش ارزنده‌ای در تامین ارز مورد نیاز کشور ایفا کرده‌ و کمک حال نظام هستند، با اینکه ظرفیت ما چند برابر این است و می‌توانستیم با جلوگیری از خام‌فروشی و توجه بیشتر به این عرصه، سود بیشتری را عاید کشور کرده و فرصت‌های شغلی بیشتری ایجاد کنیم.

علیزاده افزود: در زمان حاضر نیز می‌توان با تصویب قوانین و ایجاد فرصت‌، ظرفیت‌های بالقوه کشور در حوزه پتروشیمی را به فعل رساند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =