رئیس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه، مالیات از تراکنش های بانکی دریافت نمی شود، گفت: برای جلوگیری از فرار مالیاتی، تراکنش های بانکی بالای ۵ میلیارد تومان مورد رصد و بررسی قرار می گیرد.

مالیات از تراکنش های بانکی دریافت نمی شود

به گزارش کارآفرین نیوز، امیدعلی پارسا یکی از راه های تشخیص فرار مالیاتی را بررسی تراکنش های بانکی عنوان کرد و گفت: با جلوگیری از فرارهای مالیاتی به درآمد تعیین شده در بودجه سال جاری در خصوص درآمدهای مالیاتی دست یافته ایم

به گفته رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور، بانک مرکزی اطلاعات مربوط را در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار می دهد.

وی در ادامه افزود:  البته مواردی مانند حقوق، دریافت وام، تبدیل شکلی از دارایی به شکل دیگر و مواردی که جنس درآمدی ندارند را کنار می‌گذاریم، اما نسبت به موارد دیگر از مودیان سؤال می‌شود که آیا فعالیتی بوده که مالیات آن پرداخت نشده باشد.

مالیات از تراکنش های بانکی دریافت نمی شود

مالیات بر تراکنش بانکی نداریم

پارسا در ادامه تصریح کرد: سازمان امور مالیاتی با بررسی تراکنش‌های بانکی اشخاص از فعالیت‌هایی که مالیات آن‌ها پرداخت نشده، مالیات را مطالبه کرده و این کار باقوت در دست اقدام است. طی ۵ ماه گذشته نسبت به مدت‌زمان مشابه در سال‌های گذشته حدود ۶۲ درصد رشد درآمد مالیاتی داشته‌ایم که این درصد بدون فشار به مودیان و بیشتر از طریق جلوگیری از فرار مالیاتی به‌دست‌آمده است.

پارسا با اشاره به اینکه فرار مالیاتی انواع مختلفی دارد و بدون هیاهو موارد مالیاتی عالمانه بررسی شده و اطلاع‌رسانی‌های لازم صورت می گیرد، افزود:‌ این سیاست قطعی و محکم سازمان امور مالیاتی است .

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.