ارزهای دیجیتال و در راس آنها بیت کوین در پایان معاملات هفته ای که گذشت علاوه بر افزایش ارزش، با تقاضای بی سابقه برای رمزارزها و نیز روی آوردن بسیاری از شرکت ها به معامله با رمزارز، افزایش قابل ملاحظه ارزش بازار را نیز تجربه کرد.

بهای بیت کوین به ۶۰ هزار دلار نزدیک شد

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از «کوین تلگراف» در ابتدا ارزش بیت کوین با پایان معاملات روز جمعه به نسبت ۸۱ صدم درصد افزایش یافت تا به رقم ۵۹ هزار و ۸۲۱ هزار دلار و ۴۸ سنت برسد و بالاترین ارزش بازار را نیز با یک تریلیون و ۱۱۶ میلیارد و ۹۶۱ میلیون و ۹۴۲ هزار و ۶۱۰ دلار ثبت کرد و حجم معاملات روزانه این رمزارز نیز به معادل ۵۸ میلیارد و ۵۲۲ میلیون و ۸۰۸ هزار و ۶۱۸ دلار بالغ شد.

همچنین رمزارز «اتریوم» در معاملات روز جمعه حدود ۷.۱۱ درصد افزایش ارزش داشت و از کانال ۲ هزار دلاری گذشت و در رتبه دوم رمزارزها با ارزش بازار ۲۳۹ میلیارد و ۵۵۹ میلیون و ۱۱۰ هزار و ۹۱۱ دلار قرار گرفت.

این افزایش ارزش بیت کوین و اتریوم در پی اعلام تعداد بیشتری از شرکت های جهانی برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال رخ داد. شرکت تجارت و انتقال وجه الکترونیکی «پی پال» رسما اعلام کرد که به مشتریان خود اجازه داده است از ارزهای دیجیتال برای پرداخت هایشان در سرتاسر جهان استفاده کنند؛ گامی که می تواند استفاده از رمزارزها را بیش از گذشته، ترویج و سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال را تشویق کند.

رمزارز «بینانس کوین» در رتبه سوم ارزهای دیجیتال افزایش های قابل ملاحظه ای را ثبت کرد و از مرز ۳۴۰ دلار فراتر رفت در حالی که کل ارزش سرمایه آن ۵۰ میلیارد دلار است. رمزارز «تتر» در رتبه چهارم ایستاد و با ارزش یک دلاری، ارزش بازاری معادل ۴۱ میلیارد دلار دارد.

«کاردانو» پنجمین رمزارز نیز حدودا ۱ دلار و ۲۲ سنت معامله شد در حالی که ۳۸ میلیارد دلار ارزش بازار آن است. «بولکادوت» درست است که به مرز ۴۰ دلار رسیده اما ارزش سرمایه آن از ۳۷ میلیارد دلار تجاوز نمی کند تا در پله ششم سبد مشهورترین رمزارزها از لحاظ ارزش بازار قرار گیرد.

از مهمترین خبرهایی که در پایان هفته گذشته بر معاملات رمزارزها تاثیر چشمگیری گذاشت، اعلام شرکت «کوین بیس» (Coinbase ) مبنی بر گنجانده شدن قریب الوقوع آن در بورس آمریکا از روز ۱۴ آوریل پیش رو (۱۱ روز دیگر) بود. کوین بیس یکی از شرکت های رمزارز است و همچنین اعلام کرده است که گزارش های عملکرد مالی خود در سه ماهه اول سال جاری میلادی را ۸ روز پیش از ورود در بورس و گنجانده شدن مستقیم نام آن در فهرست شرکت های بورسی آمریکا، منتشر خواهد کرد.

به گزارش سی‌ان‌بی‌سی، جی پی مورگان با انتشار گزارشی با اشاره به افزایش روزافزون سرمایه ورودی به بازار ارزهای دیجیتالی پیش بینی کرد در صورت کاهش نوسانات شدید قیمتی، بیتکوین به زودی بتواند به رقم ۱۳۰ هزار دلار برسد. این بانک نوسانات بالای بازار ارزهای دیجیتالی را بزرگ ترین مانع بر سر ورود نهادهای بزرگ به این بازارها دانسته است.

غول های بزرگ مالی آمریکایی کماکان نسبت به سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتالی مشتاق هستند. با اعلام خبر احتمال سرمایه گذاری های جدید بانک گلدمن ساکس و موسسه بلک راک در بازار ارزهای دیجیتالی، بار دیگر اوضاع به نفع گاوهای بازار تغییر کرده است و با توجه به افزایش قیمت بیش از ۳۰ هزار دلاری بیت کوین در سه ماه اخیر، برخی تحلیل گران احتمال رسیدن بیتکوین به ۷۰ هزار دلار را طی روزهای آتی بعید نمی دانند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =