مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید از پیش بینی ساخت ۱۳۲ هزار واحد مسکونی و سکونت ۴۳۰ هزار نفر در ۴۰ شهرک مسکونی سراسر کشور خبر داد.

احداث ۱۳۲ هزار واحد خانه در ۴۰ شهرک مسکونی

به گزارش کارآفرین نیوز، حبیب الله طاهر خانی در خصوص جزئیات احداث ۴۰ شهرک جدید گفت: این شهرک ها که در مراحل مختلف از مکان‌یابی تا شروع عملیات اجرایی هستند در ۱۴ استان شامل تهران، البرز، فارس، اصفهان، کردستان، مازندران، گلستان، آذربایجان شرقی، هرمزگان، کرمان، اردبیل، یزد، سمنان و خراسان جنوبی ساخته می‌شود.

اخذ مجوز ساخت شهرک ها تا پایان سال جاری

معاون وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به پایان مطالعات ساخت این شهرک ها گفت: بخشی از آنها در حال طی‌کردن اخذ مصوبات و مجوزها از کارگروه برنامه‌ریزی و توسعه استان‌های مربوطه قرار دارند؛ برخی نیز این مراحل را طی کرده‌اند و در دستور کار اخذ مصوبه از شورای‌عالی معماری و شهرسازی قرار گرفته اند؛ یک مورد هم به تصویب شورای‌عالی شهرسازی رسیده است؛ اخذ مصوبه ساخت ۴ شهرک در دستور کار شورای‌عالی شهرسازی قرار دارد.

وی افزود: امیدواریم بتوانیم مراحل تصویب و اخذ مجوز ساخت این ۴۰ شهرک را تا پایان سال جاری از شورای‌عالی شهرسازی و معماری اخذ کنیم.

احداث ۱۳۲ هزار واحد خانه در ۴۰ شهرک مسکونی

سرمایه‌گذاری برای ساخت مسکن

طاهر خانی در بخش دیگری از صحبت های خود به موضوع سرمایه گذاری در این حوزه اشاره کرد و گفت: علاوه بر سرمایه‌گذاری بخش خصوصی از مجموعه‌های بزرگ تولیدی و همچنین همکاری نیروهای مسلح و نیز ثبت‌نام‌های وزارت راه و شهرسازی برای ساخت مسکن اقشار فاقد مسکن، بهره‌مند می‌شویم.

معاون وزیر راه و شهرسازی، تأهل، فاقد مسکن بودن، عدم دریافت تسهیلات دولتی در بخش مسکن و ساکن بودن در شهر مادر را شرایط اصلی متقاضیان معرفی کرد و گفت: پرداخت تسهیلات ۱۵۰ میلیون‌تومانی برای متقاضیان واحدهای مسکونی شهرک‌های اعلام شده، قطعی است؛ اما پیشنهادهای جدیدی از سوی وزارت راه و شهرسازی تهیه شده تا در شورای‌عالی مسکن که به ریاست رئیس‌جمهور برگزار خواهد شد، رقم قطعی این طرح اعلام شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =