هری کارپنتر (Harry Carpenter) در کتاب غول درون به معرفی روش‌هایی جهت شناخت قدرت ضمیر ناخودآگاه می‌پردازد تا با شناخت آن مسیر موفقیت در زندگی و کسب‌وکار هموار گردد.

غول درون؛‌ کتابی برای شناخت ضمیر ناخودآگاه

گزارش کارآفرین نیوز، بی‌تردید یکی از مؤثرترین روش‌ها برای رسیدن به موفقیت در زندگی و کسب‌وکار مطالعه کتب حوزه کارآفرینی است. مطالعه کتب در حوزه موفقیت و کسب‌وکار سبب می‌شود که بسترهای ذهنی افراد گسترش یابد و درعین‌حال فردی که در مسیر کسب‌وکار گام برداشته است آزادانه فکر کرده و آرامش را در کار خود احساس کند.

با مطالعه بدون پرداخت هزینه بالا، تجربیات بزرگ‌ترین کارآفرینان و نویسندگان نصیب افراد می‌شود. کنترل استرس‌ها و کسب آرامش، تقویت حافظه و قدرت ذهن، تقویت مهارت‌های ارتباطی، مهارت‌افزایی، افزایش خلاقیت و ... همه از ثمرات مطالعه است.

از طرفی اهمیت یادگیری بر کسی پوشیده نیست در واقع خواندن کتاب و یادگیری مطالب جدید تأثیر فراوانی در زندگی افراد دارد. نگاهی به زندگی افراد موفق نیز حکایت از این دارد که آنها همواره بخشی از زندگی خود را مشغول مطالعه بوده‌اند.

کتابی برای شناخت ضمیر ناخودآگاه

بیل گیتس (مالک مایکروسافت) هفته‌ای یک کتاب می‌خواند و مارک زاکربرگ (مالک فیس‌بوک) خود را ملزم می‌داند هر دو هفته یکبار کتابی را به اتمام برساند.

وارن بافت (مدیرعامل شرکت برکشایر هاتاوی و ششمین فرد ثروتمند جهان) هشتاد درصد از زمان روزانه خود را مشغول مطالعه است و مارک کوبان (مدیر شرکت HDNET و سرمایه‌گذار حوزه کسب‌وکار) حداقل روزی سه ساعت مطالعه می‌کند. با این اوصاف می‌توان نتیجه گرفت همه‌ی ما به‌خصوص کارآفرینان و صاحبان کسب‌وکار باید به عادت‌های روزانه خود، مطالعه کردن را اضافه کنیم.

اگر به فکر این بوده که کسب‌وکار و تجارتی را برای خود راه‌اندازی نمایید، حتماً باید توصیه‌هایی را مدنظر داشته باشید. در این زمینه شما قادر نخواهید بود بدون راهنمایی پیش روید.

به همین علت در سلسله گزارشات «نگاهی به آثار مکتوب کارآفرینی و موفقیت» به معرفی کتاب های موفقیت، کتاب های کارآفرینی و کتاب های حوزه کسب‌وکار خواهیم پرداخت تا راهنمایی برای افرادی باشد که قصد دارند کسب‌وکار خود را آغاز کرده و یا آن را گسترش دهند.

غول درون، اثر هری کارپنتر

کتاب غول درون (The Genie Within: Your Subconscious Mind - How It Works and How to Use It) توسط هری کارپنتر نوشته شده است و در کشور نیز ترجمه و به چاپ رسیده است.

کتابی برای شناخت ضمیر ناخودآگاه

هری کارپنتر نویسنده، مجری، روزنامه‌نگار و مفسر برنامه‌های ورزشی شبکه بی. بی. سی بوده که تمام سال‌های زندگی خود را به مطالعه در خصوص قدرت ضمیر ناخودآگاه اختصاص داده است.

او در ۱۰ سالگی دچار یک بیماری سخت شد. به‌منظور درمان هری، والدینش از یک مربی ذهن کمک گرفتند. این مربی باعث شد هری به خود القا کند که توانایی درمان دارد و پس از مدتی درمان شد.

پس از آن هری کارپنتر مطالعات بسیاری دراین‌خصوص انجام داد و تمامی آموخته‌های خود را به یک الگو تبدیل کرد. به گفته هری و همسرش این دانش زندگی آنها را تحت تأثیر قرار داده است.

او حدود ۴۰ سال پیش، به دلیل موفقیت در به‌کارگیری ضمیر ناخودآگاه قصد داشت آموخته‌های خود را آموزش داد اما به دلیل شرایط مالی و تحصیلی موفق به این کار نشد.تا اینکه در سال ۱۹۹۴ پس از بازنشستگی ، اولین دوره آموزشی را  در زمینه ضمیر ناخودآگاه برگزار کرد و توانست دانشجویانی مختلف را در این زمینه تربیت کند.

او در سال ۲۰۱۰ در سن ۸۵ سالگی و بر اثر ایست قلبی درگذشت.

غول درون همان ضمیر ناخودآگاه است که اغلب نمی‌دانند چگونه کار می‌کند و چگونه باید از آن استفاده کنند.

هری کارپنتر غول درون را یک توصیف کاربردی از ضمیر ناخودآگاه می‌داند. نویسنده در این کتاب ۱۵ روش ثابت شده برای استفاده از ضمیر ناخودآگاه را عنوان کرده است.

در ادامه بخشی از کتاب را مرور خواهیم کرد:

غول درون: ضمیر ناخودآگاه شما چگونه کار می‌کند؟

ضمیر ناخودآگاه بخشی از ذهن ماست که بسیاری از تصمیمات ناخودآگاه و برداشت‌های ما در آنجا شکل می‌گیرد.

روان‌شناسان ضمیر ناخودآگاه را سرچشمه خلاقیت، اندیشه‌ها و احساسات شهودی و همچنین الهام و بیداری معنوی می‌دانند.

زمانی که یاد بگیرید چطور طرز تفکر خود را تغییر داده و به قدرت ضمیر ناخودآگاه متصل شوید، زندگی شادتر و موفق‌تری خواهید داشت.

نویسنده در ادامه راه‌های تغییر ضمیر ناخودآگاه را معرفی می کند.

از نظر نویسنده، اولین راه تغییر این ضمیر، شناسایی اندیشه‌های اکتسابی شک و تردید نسبت به خود است.

هر زمانی که نسبت به خود و یا تواناهایی خود احساس منفی دارید. یک گام به عقب بردارید و درباره این موضوع فکر کنید. از خود بپرسید که چه دلیلی وجود دارد که در این امر موفق نمی‌شوید. پس از مدتی شما متوجه این موضوع خواهید شد که داشتن افکار مشکوک و شبهه برانگیز نسبت به خود هیچ پایه و اساس واقعی ندارد.

اثری برای شناخت ضمیر ناخودآگاه

مثبت‌تر فکر کردن، دومین راه در این زمینه است.

به عبارت ساده هر چه به خودت و توانایی خود ایمان داشته باشید احتمال تلاش و موفقیت شما بیشتر خواهد بود. نقاط قوت و استعدادهای هر فرد را به رسمیت بشناسید و به‌جای انگشت گذاشتن روی خطاها و نقاط ضعف تلاش کنید آن چیزی که قابلیت تغییر دارد شناسایی کنید و یاد بگیرید که وقتی با خود صحبت می‌کنید مثبت باشید.

نویسنده سومین راه تغییر ضمیر ناخودآگاه را تغییر روش رسیدن به اهداف می داند.

 بهترین اهداف اغلب به‌عنوان اهداف هوشمندانه خوانده می‌شوند که باید دارای خصوصیاتی باشند. مشخص بودن، قابل‌اندازه‌گیری بودن، دست‌یافتنی بودن، نتیجه‌گرا و مقید به زمان بودن از خصوصیاتی است که هری کارپنتر به آن اشاره کرده است. بیاید از این الگو پیروی کنید تا موفقیت به شما چشمک بزند.

پذیرای افکار جدید بودن، چهارمین راه تغییر ضمیر ناخودآگاه است.

این اصل نیازمند زمان و تلاش زیادی است اما در نهایت می‌توانید تشخیص دهید چه زمانی و در چه موقعیتی مغز مخدوش می‌شود و به خود آموزش می‌دهید تا مانع تناسب جهان و جهان‌بینی خود شوید. وقتی به این مهم دست پیدا کردید شما توانایی آموزش ضمیر ناخودآگاه خود برای ایجاد تغییرات واقعی در ادامه زندگی را خواهید داشت

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =