عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: امکانات سخت‌افزاری و دانش فنی برای عملیاتی شدن قانون جهش تولید و تامین مسکن و ساخت یک میلیون مسکن در سال در کشور وجود دارد و اجرای صحیح آن نیازمند هماهنگی دستگاه‌های مختلف است.

امکانات ساخت سالانه یک میلیون مسکن در کشور وجود دارد

سید البرز حسینی در گفت‌وگو با کارآفرین نیوز، در خصوص ساخت سالانه یک میلیون مسکن تصریح کرد: در قالب قانون جهش تولید و تامین مسکن قرار است سالانه یک میلیون مسکن در شهرها و روستاهای کشور تولید شود.

وی افزود: خانواده های آسیب پذیر در اولویت دریافت این واحدهای مسکونی هستند. افرادی که برای دریافت این نوع مسکن اقدام به ثبت نام کردند، مورد پایش قرار گرفته و بر اساس شرایط تعریف شده در لیست قرار می گیرند.

«جهش تولید و تامین مسکن» عنوان طرحی است که مجلس ماه ها پیگیر تصویب آن بود و در نهایت، فروردین ماه امسال این طرح را به شورای نگهبان ارسال کرد. طرح مذکور بعد از رفع ابهامات و اشکالات وارده به قانون تبدیل شد و اکنون، عملیاتی شدن آن از سوی دولت لازم الاجرا است.

امکانات ساخت سالانه یک میلیون مسکن در کشور وجود دارد

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: افرادی که به تازگی ازدواج کردند و خانواده های بی سرپناه (خانه اولی ها) از امکان ثبت نام در طرح ساخت سالانه یک میلیون مسکن برخوردارند.

وی ادامه داد: البته، افرادی که در طرح مسکن اقدام ملی ثبت نام کردند و هنوز خانه ای به آن ها تعلق نگرفته هم می توانند در طرح ساخت یک میلیون مسکن ثبت نام کنند و از این طریق صاحب خانه شوند.

حسینی افزود: بر اساس قانون جهش تولید و تامین مسکن، در صورتی که برای فردی در طرح مسکن اقدام ملی، زمین و سازمان و یا انبوه ساز مشخص نشده، آن شخص می تواند با ثبت نام در طرح ساخت سالانه یک میلیون مسکن، خانه دار شود.

امکانات ساخت سالانه یک میلیون مسکن در کشور وجود دارد

وی خاطرنشان کرد: قاعدتا طرح مسکن اقدام ملی باید با طرح ساخت سالانه یک میلیون مسکن همسان سازی شود تا افراد مشمول بتوانند از تسهیلات طرح جدید بهره مند شوند.

در قالب قانون جهش تولید و تامین مسکن قرار است شورای عالی مسکن به ریاست رئیس جمهوری تشکیل شود تا از این بابت، هماهنگی لازم بین دستگاه های اجرایی و تامین کننده زمین و بانک عامل ایجاد شود. اجرای صحیح این طرح از سوی دولت می تواند در رفع اصلی ترین دغدغه مردم که مسکن است، مفید واقع شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =