رئیس کمیته بازار سرمایه مجلس ضمن اشاره به نصب ماینرها از خرداد ۱۳۹۹ در بورس تهران گفت: این دستگاه ها به مدت چند ماه در بورس نصب شده بودند و حدود ۳ بیت کوین نیز استخراج شده است.

استخراج ۳ بیت کوین در بورس تهران

به گزارش کارآفرین نیوز، محسن علیزاده به تشریح ماجرای کشف ماینر از ساختمان شرکت بورس اوراق بهادار تهران پرداخت و گفت: کشف تعدادی ماینر برای استخراج غیرمجاز رمزارز در شرکت بورس اوراق بهادار تهران در هفته گذشته، بازار سرمایه را شوکه کرد؛ پس از بررسی‌های انجام گرفته مشخص شد که ماینرها از خرداد ۱۳۹۹ به مدت چند ماه در بورس نصب و حدود ۳ بیت کوین نیز استخراج شده است.

به گفته عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس، این ماینر ها با مصوبه هیات مدیره شرکت بورس اوراق بهادار تهران نصب شده است.

وی در ادامه افزود: باید به این نکته توجه کرد که تمامی جلسات هیات مدیره‌های شرکت‌های بورسی با حضور یک ناظر از سازمان بورس اوراق بهادار برگزار می‌شود، این در حالی است که سازمان بورس در ابتدای امر از نصب ماینر اظهار بی اطلاعی کرده و معترض شده بود.

این نماینده مجلس در ادامه اظهار داشت:  سازمان بورس باید پاسخگوی سهامداران در این موضوع باشد، زیرا این سازمان ناظر بر بازار سرمایه و فعالیت شرکت‌ها بورس اوراق بهادار است و با این وجود نتوانسته نظارت دقیقی بر عملکرد آن‌ها داشته باشد.

علیزاده از عدم شفافیت در خصوص هزینه کرد بیت کوین های استخراج شده خبر داد و گفت: محل هزینه کرد بیت کوین استخراج شده و افراد متنفع از آن مشخص نشده است.

 طرح تحقیق و تفحص از سازمان بورس

نماینده حوزه انتخابیه سپیدان و بیضا در استان فارس ،‌ تخلف صورت گرفته را مربوط به عدم نظارت سازمان بورس مرتبط دانست و عنوان کرد: نصب ماینر در شرکت بورس اوراق بهادار تهران و ایجاد مشکلات بسیار در بازار سرمایه در سال گذشته، زیرسایه نبود نظارت سازمان بورس اتفاق افتاد، بنابراین در ماه‌های آینده طرح تحقیق و تفحص از سازمان بورس و تمامی شرکت‌های بورسی بررسی می‌شود.

عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس از بررسی طرح تحقق و تفحش از سازمان بورس خبر داد و گفت: هرچند طرح تحقیق و تفحص از سازمان بورس در سال گذشته در کمیسیون اقتصادی تصویب شد، اما تاکنون به صحن علنی نیامد، به نظر می‌رسد در حال حاضر بررسی این طرح ضروری است و با تحقیق و تفحص، بسیاری از ابعاد پنهان بازار سرمایه نمایان می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =