آمار منتشر شده از سوی وزارت صمت حکایت از این دارد که تسهیلات پرداختی بانک‌ها و موسسات اعتباری به بخش خدمات در چهار ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از دو برابر شده است.

افزایش دوبرابری تسهیلات بانکی به بخش خدمات

به گزارش کارآفرین نیوز، در چهار ماهه نخست امسال در مجموع بیش از ۷۰۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات از سوی بانک‌ها و موسسات اعتباری به بخش‌های کشاورزی، صنعت و معدن، ‌مسکن و ساختمان، بازرگانی، خدمات و سایر بخش‌های متفرقه پرداخت شده که نسبت به تسهیلات ۳۶۶ هزار و ۳۷۰ میلیارد تومانی در مدت مشابه سال قبل ۹۱.۴ درصد افزایش داشته است.

آمار های نشان می دهد که پرداخت تسهیلات به بخش صنعت و معدن در چهار ماهه نخست امسال افزایش ۸۵.۱ درصدی داشته است به گونه که ای که در این مدت این رقم به ۲۱۵ هزار و ۵۱۵ میلیارد تومان رسیده است.

همچنین تسهیلات پرداختی بانک‌ها و موسسات اعتباری به بخش بازرگانی نیز در در چهار ماهه نخست سال گذشته حدود ۷۴ هزار میلیارد تومان بوده که با ۵۶.۴ درصد افزایش به ۱۱۵ هزار و ۸۱۴ میلیارد تومان در چهار ماهه نخست سال جاری رسیده است.

از طرفی بیشترین تسهیلات پرداختی بانک‌ها و موسسات اعتباری به بخش خدمات اختصاص یافته که در چهار نخست امسال سهم ۴۱.۴ درصدی از کل تسهیلات پرداختی را به خود اختصاص داده که معادل ۲۹۰ هزار و ۲۴۰ میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، ۱۲۸.۴ درصد افزایش داشته است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.