تراکنش‌های شبکه الکترونیکی پرداخت کارتی کشور در ششمین ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر تعدادی ۱۷.۳۸ درصد و از نظر ریالی ۳۲.۷۵ درصد رشد داشته است.

افزایش ۳۲ درصدی تراکنش های الکترونیکی

به گزارش کارآفرین نیوز، تازه‌ترین گزارش اقتصادی منتشر شده از سوی شاپرک (شبکه الکترونیکی پرداخت کارتی) نشان می دهد که مجموع تراکنش‌های انجام شده  در شهریورماه سال جاری به ۳ میلیون و ۴۳۰ هزار عدد رسیده که ارزش این تراکنش‌ها در مجموع به بیش از ۶۴۰ هزار میلیارد تومان است.

همچنین تراکنش ها نسبت به مرداد، رشدی معادل ۸.۴۹ درصد در تعداد و ۲.۵۴ درصدی در ارزش ریالی را نشان می دهد.

سهم ۸۸ درصد تراکنش ها از خرید کالاو خدمات

سهم ابزارهای پذیرش اینترنتی در تراکنش‌های انجام شده معادل ۷ درصد و ابزار پذیرش موبایلی ۳.۴۱ درصد و سهم کارت‌خوان‌های فروشگاهی ۸۹.۶ درصد بوده است.

همچنین آمارها بیانگر این نکته است که۸۸.۳ درصد از تراکنش های انجام شده مربوط به خرید کالا و خدمات، ۷.۴۹ درصد مربوط به پرداخت قبض و خرید شارژ تلفن همراه و ۴.۲۱ درصد مربوط به مانده گیری  بوده است.

افزایش ۳۲ درصدی تراکنش های الکترونیکی

متوسط تراکنش هر ابزار پذیرش شاپرکی نسبت به مقدار مشابه در ماه گذشته افزایش ۲۶.۹۹ واحدی (۱۰.۹۲ درصدی) را نشان می دهد.

شاخص مهم دیگر، شاخص متوسط مبلغ تراکنش‌ها به‌ازای هر ابزار پذیرش است که بنا بر آمارهای ارائه شده متوسط مبلغ هر تراکنش در ابزار پذیرش اینترنتی ۵۷.۴ میلیون تومان بوده که کارت‌خوان‌های فروشگاهی ۵۸ میلیون و ۵۵۷ هزار تومان را به خود اختصاص داده و سهم پذیرش موبایلی تنها ۸۳۴ هزار تومان بوده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.