در جلسه امروز ( چهارشنبه، ۱۴ مهر) هیات دولت به ریاست رئیس‌جمهور، «علی صالح‌آبادی» به عنوان رئیس جدید بانک مرکزی معرفی شد.

صالح آبادی رئیس کل جدید بانک مرکزی شد

به گزارش کارآفرین نیوز، رئیس کل بانک مرکزی با پیشنهاد احسان خاندوزی (وزیر اقتصاد) و رای اعتماد هیات وزیران انتخاب شده است. پیش از این اکبر کمیجانی در این سمت فعالیت می کرد.

 صالح آبادی ۴۳ ساله ، دانش آموخته دکتری مدیریت مالی دانشگاه تهران است. وی اولین رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار پس از تصویب قانون بازار اوراق بهادار بود.

صالح آبادی رئیس کل جدید بانک مرکزی شد

صالح آبادی ابتدا مسئولیت دبیر کلی سازمان کارگزاری بورس اوراق بهادار تهران را برعهده داشت و پس از آن به ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار منصوب شد و تا سال ۱۳۹۳ در این سمت حضور داشت.

رئیس کل جدید بانک مرکزی پس از دوره مسئولیت خود در بورس با حکم علی طیب نیا، وزیر وقت امور اقتصاد و دارایی به سمت ریاست هیات مدیره و مدیرعاملی بانک توسعه صادرات منصوب شد و ۶ سال در این مسئولت حضور داشت.

عضویت در شورای فقهی بانک مرکزی با حکم وزیر اقتصاد، رئیس و موسس انجمن مالی اسلامی ایران، عضویت در شورای عالی بورس، عضویت در شورای عالی اصل ۴۴ و ریاست هیات پذیرش بورس ها، از جمله سایر مسئولیت های صالح آبادی به شمار می رود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =