معاون فنی گمرک از آغاز ترخیص ۱۵ تن برنج از امروز شنبه (۱۷ مهر ماه) خبر داد و گفت: مرغ و تخم مرغ هم به اندازه کافی وارد کشور شده و در انبارها و سردخانه‌های مورد تأیید وزارت جهاد کشاورزی موجود است.

آغاز ترخیص ۱۵ هزار تن برنج

به گزارش کارآفرین نیوز، مهرداد جمال ارونقی ضمن اشاره به تامین ارز مورد نیاز وزارت جهاد کشاورزی گفت: باتوجه‌ به جلسه ستاد تنظیم بازار برای ترخیص اقلام اساسی قرار است ارز ترجیحی موردنیاز در وزارت جهاد کشاورزی تعیین شود و وزارت نفت و بانک مرکزی برای تأمین ارز این کالاها اقدام کنند تا هم کالاهایی که به گمرک می‌رسد یا دپو شده است، ترخیص شود و هم ۱۰ درصدهایی که به‌صورت درصدی در گمرک است و نگه داشتیم ترخیص شود و طی یک تا دو ماه آینده دیگر مشکل رسوب در خصوص این کالاها نخواهیم داشت.

تسهیل روند ترخیص کالاها از بنادر

ارونقی، به افزایش ۱۰۰ درصدی کالا در دو ماه اخیر اشاره کرد و گفت: در موضوع ترخیص اقلام اساسی از گمرکات که ۲۵ گروه کالایی است امسال ۱۴.۹ میلیون تن کالای اساسی را ترخیص کردیم و طی این دو ماه این روند ۱۰۰ درصد افزایش پیدا کرده است این درحالی بوده که در سال گذشته حدود ۱۲.۷ میلیون تن را در این مدت ترخیص شد.

آغاز ترخیص ۱۵ هزار تن برنج

افزایش ۷۰ درصدی ترخیص کالا نسبت به سال گذشته

به بیان معاون فنی گمرک در مقایسه با شش ماهه سال ۱۳۹۹، میزان ترخیص کالا در سال ۱۴۰۰ کشور بیش از ۷۰ درصد رشد داشته است.

ارونقی یادآور شد: در حال حاضر از بنادر و گمرکات کشور روزانه بیش از ۱۰۰ هزار تن کالای اساسی ترخیص می‌شود، از طرفی نزدیک یک میلیون تن کالای ترخیص شده است که برای حمل آن باید اقدام شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =