معاون وزیر راه و شهرسازی به مشخص شدن سامانه طرح جهش تولید مسکن اشاره کرد و گفت: ثبت نام متقاضیان از حدود ۱۰ روز دیگر شروع می‌شود.

ثبت نام متقاضیان طرح جهش مسکن ،۱۰ روز آینده شروع می شود

به گزارش کارآفرین نیوز، محمود محمودزاده از بررسی ابهامات طرح جهش مسکن در روزهای آینده خبر داد و گفت: در جلسه شورای‌عالی مسکن در چهارشنبه گذشته  برخی اعضای حاضر، موارد و ابهاماتی را مطرح کردند که رئیس‌جمهوری دستور داد این موضوعات رسیدگی و نتیجه قطعی اعلام شود؛ لذا منتظریم که اگر بعضی آقایان نظر اصلاحی یا ابهامی دارند در جلسات رودررو مطرح کنند.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی به وجود زیر ساخت های لازم برای ثبت نام متقاضیان اشاره کرد و افزود: ممکن است اسم و نشانی سایت تغییر کند که می‌توانیم فردا یا پس‌فردا اعلام کنیم اما همان‌طور که گفتم زمان ثبت‌نام به بعد از نشست با دستگاه‌های ذی‌ربط بخصوص بانک مرکزی موکول می‌شود.

ساخت چهار میلیون واحد مسکونی در چهار سال

محمودزاده در ادامه گفت: برنامه اجرای دو میلیون واحد در سال اول آماده شده که شش تفاهم‌نامه در حضور رئیس‌جمهوری به امضا رسیده است. دو میلیون واحد را نیز در سال دوم شروع می‌کنیم که طی یک دوره چهارساله امکان اتمام چهار میلیون واحد وجود داشته باشد.

ثبت نام متقاضیان طرح جهش مسکن ،۱۰ روز آینده شروع می شود

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، برنامه دولت حداکثر مساعدت برای دهک های اول تا سوم، شهر های زیر ۱۰۰ هزار نفر و مسکن روستایی است.

وی در ادامه گفت:  این تسهیلات شامل زمین رایگان، کاهش نرخ سود تسهیلات، افزایش میزان وام نسبت به قیمت تمام شده، تخفیف یا معافیت از هزینه‌های خدمات مهندسی است.

طرح جهش تولید مسکن اثرات تورمی ندارد

معاون وزیر راه و شهرسازی به عدم ارائه یارانه مستقیم در طرح جهش مسکن اشاره کرد و گفت:در این طرح صندوق ملی مسکن ایجاد شده که عمده‌ترین کارکرد آن تقبل این مسئولیت است که قیمت تمام شده با توان اقتصادی خانوارها به هم نزدیک شود. این موضوع می‌تواند کمک‌های مختلف مثل کاهش نرخ سود تسهیلات باشد.

محمود زاده در ادامه تاکید کرد: سیستم بانکی تسهیلات را بر اساس نرخ مصوب شورای پول و اعتبار پرداخت می‌کند و یارانه سود را بر عهده نمی‌گیرد. در واقع تولید نقدینگی یا تولید پول صورت نخواهد گرفت و اثرات تورمی نخواهد داشت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =