سخنگوی انجمن لبنی کشور کاهش ۱۰ درصدی محصولات لبنی را مربوط به سه گروه دانست و گفت: این سه محصول شامل ماست ساده ۲.۵ کیلوگرمی، پنیریواف ۴۰۰ گرمی و شیر پاستوریزه ساده نایلونی ۹۰۰ گرمی است.

کاهش ١٠ درصدی قیمت ٣ محصول لبنی

به گزارش کارآفرین نیوز، محمدرضا بنی طبا اظهار داشت:با توجه به جلسات متعدد، دولتمردان از ما برای حل این مسأله راهکار خواستند و پیشنهاد کردیم که در صورت ثبات قیمت شیر خام (حداقل تا شش ماه آینده) کارخانجات لبنی قیمت سه محصول پرمصرف برای دهک‌های محروم جامعه را ١٠ درصد کاهش می‌دهند.

کاهش سود کارخانه ها،مغازه داران

بنی طبا ضمن اشاره به کاهش ۵ درصدی سود کارخانه ها گفت: مقرر شد علاوه بر کارخانه ها، ۵ درصد از سودی که به مغازه‌داران تعلق می‌گیرد نیز کاهش یابد که مغازه داران نیز با این مسئله موافقت کردند.

سخنگوی انجمن لبنی کشور تداوم اجرای این طرح را منوط به ثبات قیمت شیر در محدوده ۶۴۰۰ تا ۶۶۰۰ تومان عنوان کرد.کاهش قیمت شیر از امروز

بنی طبا از کاهش قیمت شیر در روز جاری خبر داد و گفت:  از امروز شیر ساده نایلونی ٩٠٠ گرمی با قیمت جدید عرضه خواهد شد اما درباره ماست و پنیر بین دو تا چهار روز طول می‌کشد تا قیمت جدید اعمال شود چون این محصولات قبل از عرضه چند روز را در قرنطینه هستند و محصولاتی که الان در بازار عرضه می‌شود، چند روز پیش توزیع شده است البته این احتمال نیز وجود دارد که برخی مغازه‌داران از همین امروز ماست و پنیر را نیز با قیمت‌های جدید عرضه کنند.

قیمت جدید ٣ فرآورده لبنی 

کاهش ١٠ درصدی قیمت ٣ محصول لبنی

همچنین امید گیلانپور، معاون توسعه صنایع تبدیلی و کسب و کارهای کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی در نامه‌ای به رئیس هیأت مدیره اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای، قیمت جدید سه فرآورده لبنی را اعلام کرد. بر این اساس قیمت‌های جدید سه قلم کالای مندرج در جدول زیر عملیاتی می گردد.

ردیف نام محصول وزن گرم درصد چربی قیمت درب مغازه (ریال) قیمت مصرف کننده (ریال)
۱ شیر نایلونی ۹۰۰ ۵/۱ ۷۰۰۰۰ ۷۴۰۰۰
۲ ماست دبه ای ۲۵۰۰ ۵/۱ ۲۹۱۵۰۰ ۳۰۶۰۰۰
۳ پنیر لیوانی UF ۴۰۰ نسبتاً چرب ۱۹۰۰۰۰ ۲۰۰۰۰۰

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =