وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد: آنچه برای نظام بانکی، ایراد به شمار می‌رود، ماندن در بنگاه‌داری است وگرنه صنعت سازی کردن و کمک به رشد اقتصاد ملی به‌هیچ‌وجه مورد انتقاد نیست و بانک‌ها باید به عرصه‌های جدیدی که نیاز به حضور آنها احساس می‌شود، ورود پیدا کنند.

۹ اولویت نظام بانکی از نگاه وزیر اقتصاد دولت سیزدهم

به گزارش کارآفرین نیوز، احسان خاندوزی در نخستین نشست خود با مدیران عامل بانک‌های دولتی و خصوصی ضمن تأکید بر آمادگی کامل وزارت اقتصاد برای همکاری و مساعدت به نظام بانکی، انتظارات وزارت متبوعش از نظام بانکی را در چند محور برشمرد.

خاندوزی،‌ اولویت نخست نظام بانکی را دسترسی الکترونیکی عنوان کرد و گفت: باتوجه‌ به تأکید مجلس در خصوص تسهیل دسترسی مردم به قراردادهای بانکی ، شایسته است در این مسیر تسریع صورت گیرد.

وزیر اقتصاد در ادامه، به تشریح اهداف و برنامه‌های پیشروی نظام بانکی کشور پرداخت و گفت: انتظار دوم وزارت اقتصاد از حوزه بانکی اجرای صحیح مصوبات شورای پول و اعتبار است. در برخی موارد شاهد هستیم اجرای مصوبات شورای پول و اعتبار به روش‌های مختلف از سوی برخی عاملیت‌ها نادیده گرفته می‌شود درحالی‌که، قانون‌مداری ما را ملزم می‌کند اجرای مصوبات شورای پول و اعتبار رعایت شود.

۹ اولویت نظام بانکی از نگاه وزیر اقتصاد دولت سیزدهم

خاندوزی، خروج از بنگاه داری و هدایت سرمایه به سمت نیازهای اقتصاد ملی را سومین اولویتی برشمرد که نظام بانکی باید آن را مورد توجه قرار دهد.

چهارمین محور سخنان وزیر اقتصاد، شفاف سازی در صورت های مالی شرکت ها و بنگاه های زیرمجموعه نظام بانکی بود. وی در ادامه تاکید کرد:در وزارت اقتصاد تلاش کردیم با شفاف‌سازی صورت‌های مالی بانک‌ها و شرکت‌های دولتی، زمینه لازم را در این‌خصوص فراهم کنیم.

حصول اطمینان از عدم استفاده از منابع بانکی در امور سوداگرانه و سفته‌بازی در بازارهای مختلف محور پنجم برنامه های وزارت اقتصاد در این حوزه بود.

خاندوزی، نظارت دائم بر عملکرد نظام بانکی و تشکیل کمیته دائمی برای این منظور را از دیگر اهداف وزارت اقتصاد در حوزه نظام بانکی اعلام کرد.

۹ اولویت نظام بانکی از نگاه وزیر اقتصاد دولت سیزدهم

همچنین وزیر اقتصاد،  ریسک‌پذیری مدیران شبکه بانکی در زمینه اتخاذ تصمیمات مناسب در جهت بهبود عملکرد و کارآمدی را به‌عنوان محور هفتم برنامه‌های خود در زمینه ارتقاء نظام بانکی عنوان کرد.

«حمایت و تقویت تولید ملی» و «بازگرداندن ریسک‌پذیری به مدیران بانکی» از دیگر سرفصل هایی بود که خاندوزی در این نشست به آن اشاره داشت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =