مصرف برق کشور در روز گذشته به رقم ۴۵ هزار و ۸۸ مگاوات رسید که نسبت به مدت مشابه پارسال رشد ۷ هزار و ۷۷۷ مگاواتی را نشان می دهد.

مصرف برق ۷ هزار مگاوات افزایش یافت

به گزارش کارآفرین نیوز، روند مصرف برق که از آخرین روزهای شهریورماه بعد از مدت‌ها افزایش، کاهشی شده بود با سرد شدن اندک دمای هوا به سمت صعودی شدن میل پیدا کرده است.

روز گذشته طبق اعلام شرکت مدیریت شبکه برق ایران دومین جلسه تأمین پایدار سوخت نیروگاه‌ها برای گذر از پیک زمستان ۱۴۰۰ برگزار شد و در این کمیته پتانسیل‌های مدیریت مصرف قابل‌استفاده در زمستان مورد مذاکره قرار گرفت و مقرر شد هماهنگی و برنامه‌ریزی لازم برای مشارکت صنایع و مدیریت مصرف، قبل از شروع زمستان انجام شود، به‌طوری‌که خللی در بازار و چرخه تولید ایجاد نشود.

احتمال کاهش سوخت رسانی به نیروگاه ها

تازه‌ترین گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران بیانگر آن است که میزان مصرف برق روز گذشته کشور حتی نسبت به‌روز قبل‌تر (جمعه شانزدهم مهرماه) افزایش بیش از چهار هزار مگاواتی را نشان می‌دهد.

افزایش زودهنگام مصرف برق و تداوم آن در روزهای سردتر زمستان و در شرایطی که هم‌زمان با افزایش مصرف گاز در بخش خانگی، احتمال کاهش سوخت‌رسانی به نیروگاه‌ها را جدی‌تر خواهد کرد تأمین برق با چالش جدی همراه خواهد شد.

ضرورت توجه جدی به مدیریت مصرف برق از هم اینک می‌تواند مشکلات مربوط به تأمین سوخت موردنیاز نیروگاه‌ها را برطرف ساخته و تأمین برقی مطمئن و پایدار را رقم بزند.

«علی‌اکبر محرابیان» وزیر نیرو روز گذشته در جمع خبرنگاران بر ضرورت مدیریت عرضه و تقاضا تاکید کرد و گفت: ضرورت دارد امسال که سال سختی نیز هست در بخش مصرف دقت بیشتری به خرج داده شود تا بتوان این سال را بدون مشکل پشت سر گذاشت.

براساس گزارش اخیر شرکت مدیریت شبکه برق ایران ، میزان مصرف بخش صنعت در روز گذشته به عدد ۵ هزار و ۴۸۹ مگاوات رسید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =