سازمان هواپیمایی کشوری در اطلاعیه ای اعلام کرد: مسافران پروازهای خارجی موظف به ارائه کارت واکسیناسیون دیجیتال صادر شده از سوی وزارت بهداشت هستند.

الزام ارائه کارت واکسن دیجیتال برای پروازهای خارجی

به گزارش کارآفرین نیوز،«علی شریفی زارچی» سرپرست مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی تاکید کرد: تنها مدرک معتبر واکسیناسیون ایران، کارت دیجیتال صادرشده از سوی وزارت بهداشت است که از طریق سامانه salamat.gov.ir صادر شده است.

در این اطلاعیه آمده است جهت تعیین اصالت کارت واکسن دیجیتال انگلیسی (مخصوص مسافران به خارج کشور)، کافی است بارکد دوبعدی (QR-Code) مندرج روی کارت توسط یک گوشی تلفن همراه اسکن شود.

در صورت اصالت کارت، صفحه‌ای با نشانی https://vaccinecard.health.gov.ir باز خواهد شد که عیناً تصویر کارت دیجیتال فرد را نمایش می‌دهد.

این موضوع به‌تمامی آژانس‌های مسافرتی، شرکت‌های هواپیمایی داخلی و خارجی مستقر در کشور و سایر شرکت‌های ذی‌ربط منعکس شده است.

در بخش دیگری از این گزارش به موضوع اطلاع‌رسانی مناسب به مشتریان  شرکت‌های هواپیمایی داخلی و خارجی اشاره شده است. بر این اساس افراد حداقل دوهفته قبل از مسافرت نسبت به تهیه کارت دیجیتال واکسن اقدام کنند تا در صورت بروز هرگونه مشکل، مراتب از طریق فرم اعلام خطا در کارت واکسن (موجود در همان سامانه salamat.gov.ir) پیگیری شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =