یک مقام مسئول کارگری رعایت فاصله گذاری اجتماعی نیروهای انسانی در محیط های کار و تداوم دورکاری در مشاغل غیرضرور را خواستار شد.

رعایت فاصله‌گذاری و تداوم دورکاری در مشاغل غیرضرور

به گزارش کارآفرین نیوز،‌ هادی ابوی با تاکید بر حضور نمایندگان تشکل های کارگری در مجامع، شوراها و حتی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: در صورتی که به مجموعه های کارگری و واحدهای صنفی زمین واگذار شود کارگران زودتر خانه دار می شوند.

وی تصریح کرد :‌ متاسفانه سال گذشته کارگران در بحث درخواست مقرری بیمه بیکاری سردرگم شدند و بیمه بیکاری در گردونه پاسکاری بین سازمان تامین اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه افتاد در حالی که سازمان تامین اجتماعی باید اعلام کند که مبلغ بیمه بیکاری چقدر است و این عدم یکپارچگی هم کارگران را سردرگم کرد هم تامین اجتماعی را دچار مشکل کرد.

دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران در پایان به ساخت مسکن کارگری اشاره کرد و گفت: مسکن مهر به این دلیل طول کشید که فقیر و غنی را در یک تعاونی قرار دادند و کسی که قدرت پرداخت آورده را داشت با کسی که نداشت در یک پروژه وارد کردند در حالی که اگر آزمون وسع می گرفتند و به تناسب تمکن مالی فرد متراژ و واحدهای مسکونی را تعیین می کردند سالها طول نمی کشید. مسکن ملی طرح خوبی است ولی وقتی هنوز زمینی وجود ندارد و قراردادی منعقد نشده و پیمانکارش مشخص نیست چرا به کارگران می گوییم ۴۰ میلیون تومان آورده واریز کنند و آورده را تکمیل کنند؟

واگذاری زمین به واحدهای صنفی و مجموعه های کارگری

به اعتقاد وی اگر به خود مجموعه های کارگری، واحدهای صنفی و کارخانه ها زمین واگذار شود آنها برای نیروهای کار خود مسکن می سازند و کارگران به تناسب دریافتی خود زودتر خانه دار می شوند تا اینکه از طریق طرح هایی مثل مسکن مهر و مسکن ملی صاحبخانه شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =