معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: بررسی اطلاعات افرادی که به وزارت راه و شهرسازی معرفی شده‌اند آغاز شده و خبرنگاران و اصحاب هنر منتظر دریافت پیامک برای ثبت اطلاعات تکمیلی خود در سامانه مسکن باشند.

آغاز بررسی شرایط متقاضیان مسکن

به گزارش کارآفرین نیوز، محمود محمودزاده درباره ثبت نام خبرنگاران و اصحاب هنر در سامانه مسکن تصریح کرد: پیامک مورد نظر به زودی برای اصحاب هنر و رسانه از طرف وزارت راه و شهرسازی ارسال خواهد شد.

وی افزود: همچنان منتظر معرفی سایر اعضا هستیم تا در پروژه های در حال ساخت، تعداد مورد تفاهم را جا دهیم.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی درباره چگونگی انتخاب، معرفی و تایید نهایی اسامی گفت: بررسی اطلاعات افرادی که به وزارتخانه معرفی شده اند آغاز شده است؛ به آنهایی که واجد شرایط هستند از طریق شماره همراه ثبت شده که توسط طرف تفاهم (وزارت ارشاد) برای ما ارسال شده پیامک می دهیم که ظرف مدت تعیین شده مجاز به مراجعه به سامانه هستید تا با استفاده از کد ملی و شماره همراه ثبت شده نسبت به درج اطلاعات خود در سامانه اقدام کنید.

وی توضیح داد: اولین پیامکی که دریافت می کنید به معنای این است که از سوی طرف تفاهمنامه به وزارت راه و شهرسازی معرفی شده اید تا اطلاعات خود را وارد سامانه کنید. یعنی در اولویت دستگاه هستید چون اولویت بندی را بر عهده دستگاه‌های طرف تفاهم می گذاریم اما به معنای واجد شرایط نهایی برای مشارکت در طرح دولتی نیست.

محمودزاده ادامه داد: بعد از ثبت اطلاعات، استعلام های مکمل مثل سابقه مالکیت برای خود شخص و اعضای خانواده و سابقه سکونت پنج ساله و... انجام خواهد شد و به واجدین شرایط نهایی اعلام خواهد شد تا با تکمیل پرونده خود نزد بانک‌ها به پروژه ها معرفی شوند.

بر اساس تفاهمنامه ای که پیش‌تر بین وزارت راه و شهرسازی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منعقد شد، ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی برای اصحاب رسانه و هنر در دستور کار است. تاکنون حدود ۹ هزار نفر از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به وزارت راه معرفی شده و حدود یکهزار نفر دیگر باقی مانده است. این افراد به پروژه های در حال احداث در سراسر کشور متصل می شوند و واحدهای در حال ساخت به عنوان مسکن ملی، شامل این افراد خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =