رییس سازمان برنامه بودجه گفت: به دلیل کسری بودجه و عدم تحقق برنامه‌ها، خلق پول افسار گسیخته اتفاق افتاده و این امر تورم بالا و در نتیجه پایین آمدن سطح معیشت مردم را در پی داشته است.

میرکاظمی : نگاه ما به بودجه ۱۴۰۱ تحولی است

به گزارش کارآفرین نیوز، سید مسعود میر کاظمی با بیان اینکه نگاه ما به بودجه ۱۴۰۱ نگاه تحولی است،اظهار کرد: در مناطق محروم افزایش قیمت کالا از متوسط کشور هم بالاتر است، این در حالی است که درآمد این بخش جامعه از شرایط مطلوب و قابل قبولی برخوردار نیست.

دستاوردهای اقتصادی مطلوب نیست

وی گفت :‌ بهره‌وری پایین، تورم بالا، سطح درآمد مردم پایین و هزینه‌ها بالا رفته و برون‌رفت جامعه از این شرایط نیاز به تغییر دارد.

میرکاظمی افزود:‌ با توجه‌ به سیاست‌های ابلاغی و دستورات مقام معظم رهبری و خواسته رئیس‌جمهوری، باید تغییرات ساختاری اتفاق بیفتد که در این راستا سازمان برنامه‌وبودجه به‌صورت جدی و کارشناسی از دو ماه پیش کار را آغاز کرده است. همکاری و مشارکت مجلس شورای اسلامی برای به ثمر رسیدن این مهم بسیار حائز اهمیت است.

نیمه‌تمام رها شدن بسیاری از پروژه‌ها 

وی عنوان کرد:‌ استان‌ها و شهرستان‌ها مأموریت دارند شاخص‌های کلانی که هدف‌گذاری می‌شود را در بخش صنعت، کشاورزی، صادرات و سایر حوزه‌ها به مرحله عمل برسانند. مطمئن هستیم چرخه اقتصاد با استفاده از ظرفیت‌های بلااستفاده و مغفول مانده به حرکت درمی‌آید.

معاون رئیس‌جمهوری، افزود: می‌توان با همکاری دولت و مجلس بر بسیاری از مشکلات فائق آمد. باید بسترهای لازم در سطح استان‌ها و شهرستان ها فراهم شود که با استفاده از ظرفیت‌های موجود و منابع داخلی اتمام پروژه‌ها را در دستور کار قرارداد.

تاکید رئیس‌جمهوری بر تحقق عدالت

میر کاظمی، گفت: باید تغییرات اساسی با نگاه کارشناسی برای نهادینه شدن عدالت در بخش‌های مختلف جامعه شکل بگیرد و بودجه‌ای زیبنده جمهوری اسلامی، تهیه و تنظیم شود.

وی تصریح کرد:‌ رئیس‌جمهوری تاکید دارند در ساختار بودجه، رشد اقتصادی و افزایش بهره‌وری کار اساسی و بنیادی صورت بگیرد در این‌ ارتباط از همه پتانسیل‌ها که در سازمان برنامه‌وبودجه و دولت و مجلس وجود دارد، استفاده می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود:‌با همکاری و استفاده از همه ظرفیت‌های مجلس می‌توان این راه را هموار کرد. همچنین حضور رؤسای کمیسیون‌های اقتصادی، برنامه‌وبودجه مجلس، مشاور عالی رئیس مجلس و نماینده مجلس در جلسه ستاد، بر همکاری گسترده دولت و مجلس صحه می‌گذارند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.