معاون برق و انرژی وزیر نیرو از آغاز صادرات برق خبر داد و گفت: با کاهش نیاز صادرات برق کلید خورد و در حال حاضر حدود ۱۰۰۰ مگاوات صادرات برق داریم.

آغاز صادرات برق و کاهش واردات/ استارت صادرات برق زده شد

به گزارش کارآفرین نیوز، همایون حائری، درباره آخرین وضعیت صادرات و واردات برق بیان کرد: باتوجه‌به کاهش پیدا کردن میزان مصرف برق، نیاز کشور نیز نزولی شده و واردات نیز کاهش‌یافته است و اکنون حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ مگاوات واردات داریم.

کشورهای هدف برای صادرات برق

وی گفت: عمده صادرات برق به کشور عراق است اما به کشورهای افغانستان و پاکستان نیز صادرات برق داریم.

روز گذشته نیز علی‌اکبر محرابیان - وزیر نیرو، در خصوص آخرین وضعیت صادرات برق گفت: ترجیح من این است که اکنون در مورد صادرات برق صحبتی نکنم. اولویت ما تأمین برق مردم و صنایع در داخل کشور است. زمانی که برق مازاد داشته باشیم می‌توانیم روی این مسئله فکر کنیم. البته در حال حاضر مبادلات برقی داریم.

آغاز صادرات برق و کاهش واردات/ استارت صادرات برق زده شد

معاون برق و انرژی وزیر نیرو با بیان اینکه واردات برق نیز از کشورهای مختلف انجام می‌شود که عمده آن از کشور ترکمنستان است، بیان کرد: همواره اولویت اصلی صنعت برق تأمین نیاز داخلی و مصرف برق هم‌وطنان در داخل کشور است و تنها در مازاد اقدام به صادرات برق می‌کنیم.

به گفته وی در برخی نقاط واردات و در برخی نقاط صادرات برق صورت می‌گیرد اما تراز واردات بسیار بیشتر است. در حال حاضر از چند نقطه مجبور به واردات برق هستیم. در تابستان نیز این کار را انجام دادیم تا بتوانیم برق را تأمین کنیم اما در زمانی که برق مازاد داشته باشیم حتماً برای صادرات به‌صورت گسترده عمل خواهیم کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.