رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه بیش از ۵۰۰ هزار مهندس ساختمان و مصالح کافی در کشور داریم، دلیلی ندارد از ظرفیت دیگر کشورها برای ساخت مسکن استفاده کنیم.

واکنش نماینده مجلس به احتمال ورود چینی ها به مسکن سازی ایران

محمدرضا رضایی کوچی در گفت‌وگو با کارآفرین نیوز،با اشاره به مطرح شدن ورود نام کشور چین برای ساخت یک میلیون واحد در سال، اظهار کرد: این بحث به تازگی مطرح شده و کمیسیون عمران به جد با آن مخالف است چون معتقدیم تمام ظرفیت ها برای ساخت این تعداد در سال فراهم است.

وی گفت: در ایران دانش لازم برای ساخت مسکن وجود دارد و به راحتی می توانیم سالانه بیش از یک میلیون واحد تولید کنیم و از سویی انبوه سازان و شرکت های ساختمان ساز کشور از شایستگی لازم برای ساخت مسکن با کیفیت برخوردارند.

رضایی کوچی خاطرنشان کرد: موضوع ورود خارجی ها به ساختمان سازی در کمیسیون مطرح شده و به اتفاق آرا، تمامی اعضای کمیسیون معتقدند برای ساخت یک میلیون مسکن در سال باید روی شرکت های داخلی سرمایه گذاری شود چون علاوه بر توان ساخت این تعداد واحد در داخل، قابلیت تولید مسکن در کشورهای همسایه را هم داریم.

وی در ادامه این گفت وگو در خصوص طرح جهش تولید و تامین مسکن تصریح کرد: با توجه به اینکه کشور در حال حاضر نیاز به اجرایی شدن قانون جهش تولید و تامین مسکن دارد، لازم است تمام ارکان دولت با هم همراهی کنند تا این مهم محقق شود.

رئیس کمیسیون عمران مجلس افزود: به منظور ساخت سالانه یک میلیون مسکن در کشور باید به طور متوسط روزانه ۲۷۰۰ واحد مسکونی عملیاتی شود که با توجه به ظرفیت های موجود در زمینه مصالح ساختمانی مورد نیاز و نیروی کار، ساخت این میزان مسکن شدنی است.

واکنش نماینده مجلس به احتمال ورود چینی ها به مسکن سازی ایران

طرح جهش تولید و تامین مسکن، پس از تلاش یکساله کمیسیون عمران و همکاری نمایندگان مجلس و پیگیری اعضای شورای نگهبان، در شورا به تایید رسید و شهریورماه امسال به قانون تبدیل شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =