آمارهای حوزه فناوری اطلاعات نشان می دهد، از ۱۳۱ میلیون و ۵۴ هزار مشترک تلفن همراه دارد که ضریب‌ نفوذ تعداد مشترکین تلفن همراه در کشور را به ۱۵۶.۹۱ درصد رسانده است.

ضریب‌ نفوذ شبکه تلفن‌همراه به ۱۵۷ درصد رسید

به گزارش کارآفرین نیوز، توسعه زیرساخت‌های ارتباطی و تغییر سبک زندگی مردم جهان سبب شده است که استفاده از تلفن همراه به‌ویژه در نزدیک به ۲ سال گذشته به‌واسطه شیوع کرونا افزایش یابد.

در کشور ما نیز تمام خدماتی که می‌توان به‌صورت آنلاین از آن‌ها استفاده کرد، از قبیل حمل‌ونقل، خرید اینترنتی، تحصیل، مراجعه غیرحضوری به بانک و پزشک به‌صورت الکترونیکی و با بهره گیری از اینرنت در دسترس مردم است.

استفاده مردم از اینترنت و به‌تبع آن گوشی تلفن همراه سبب رشد خیر کننده تعداد مشترکیت تلفن همراه در کشور شده است.

از سوی دیگر ورود این فناوری‌ها به کشور نه‌تنها سبک زندگی، بلکه شیوه کسب‌وکار، ارتباطات و روابط اجتماعی را دگرگون کرده و هم اکنون در آستانه ورود فناوری‌های نسل پنجم شبکه‌های همراه، تغییرات عمیق‌تری در راه است.

ضریب‌ نفوذ شبکه تلفن‌همراه به ۱۵۷ درصد رسید

بر اساس گزارش‌های برخطی که از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور منتشر شده است در حال حاضر پوشش ارتباطی جاده‌های اصلی - فرعی ریلی بیش از ۹۴ درصد است.

آخرین گزارش آماری بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات حکایت از  ضریب نفوذ اینترنت پهن باند ثابت در کشور از ۱۱۰ درصد گذشته است.

براساس این گزارش، در ضریب نفوذ بخش اینترنت سیار حدود ۹۸ درصد است با این وجود در بخش اینترنت ثابت ضریب نفوذ ۱۲ درصد بوده که به دلایل مختلف از توسعه دور مانده است.

در ایران،  تعداد مشترکین اینترنت پهن باند ۹۲ میلیون و ۷۳۷ هزار و ۵۷۲ مشترک است که از این میان ۱۰ میلیون و ۳۹۷ هزار و ۹۳۷ مشترک اینترنت پهن باند ثابت دارند و ۸۲ میلیون و ۳۳۹ هزار و ۶۳۵ نفر، مشترک اینترنت پهن باند سیار هستند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =