مدیر دیسپاچینگ شرکت ملی گاز ایران گفت: مصرف خانگی و تجاری گاز در هفته‌ای که گذشت به ۳۱۰ میلیون متر مکعب در روز رسید که نسبت به هفته قبل از آن رشدی ۸۲ درصدی را نشان می‌دهد.

افزایش ۸۲ درصدی مصرف گاز کشور

به گزارش کارآفرین نیوز، ورود اولین موج سرما به کشور باعث کاهش محسوس دمای هوا شده است، به دلیل همین تغییرات دمایی، اغلب افراد، وسایل گرمایشی خود را در منازل و حتی محل کار روشن کرده‌اند. 

 موضوعی که سبب افزایش مصرف گاز در کشور شده است. تجربه نشان داده حتی اگر دمای هوا افزایش نسبی هم داشته باشد، اما خاموش‌کردن وسایل گرمایشی تا بهار سال بعد زمان می‌برد. 

مصرف ۳۱۰ میلیون مترمکعب گاز در هفته جاری

محمدرضا جولایی از افزایش  ۳۱۰ میلیون متر مکعبی مصرف گاز در هفته جاری خبر داد و گفت: درحالی‌که روز یکشنبه هفته گذشته میزان مصرف گاز در همین بخش، ۱۷۰ میلیون مترمکعب در روز بوده اما در این مدت میزان آن به ۱۴۰ میلیون مترمکعب یعنی رقمی معادل ۸۲ درصد افزایش پیدا کرده است. 

افزایش ۸۲ درصدی مصرف گاز کشور

پیش‌بینی ۲۰۰ میلیون مترمکعب کسری گاز

به گفته جولایی میزان مصرف گاز در ۶ ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود یک درصد کاهش داشته اما با اولین نسیم پاییزی و خنک شدن نسبی هوا در اغلب نقاط کشور، مصرف گاز نیز افزایشی شده است.

آمارهای شرکت ملی گاز ایران حکایت از این داشته که در روز ۱۳ مهر امسال، مجموع مصرف گاز به ۵۸۱ میلیون مترمکعب در روز رسیده است. این در حالی است که سال گذشته در همین روز، ایرانی‌ها ۵۶۷ میلیون مترمکعب گاز مصرف کرده‌اند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =