شرکت‌های بزرگ فولادی کشوراز ابتدای امسال تا پایان شهریورماه موفق شدند با صادرات سه میلیون و ۸۱۱ هزار و ۶۱۷ تن فولاد، رشدی ۴۸ درصدی در مقایسه با مدت مشابه پارسال به ثبت برسانند.

صادرات فولاد ایران ۴۸ درصد رشد کرد

به گزارش کارآفرین نیوز، بررسی عملکرد شرکت‌های فولاد کشور نشان می دهد که صادرات انواع محصول فولادی از جمله بلوم، بیلت، اسلب، انواع مقاطع آلیاژی - مهندسی، میل‌گرد، آهن اسفنجی و بریکت که حکایت از رشد ۳۴ درصدی دارد.

در این میان، بهترین عملکرد در بین واحدهای یاد شده متعلق به فولاد خوزستان با صادرات ۹۰۳ هزار و ۷۵۷ تن اسلب، بلوم و بیلت و رشد ۳۴ درصدی بود و پس از آن فولاد مبارکه با ۶۲۰ هزار و ۲۲۸ تن و ذوب‌آهن اصفهان با ۶۰۵ هزار و ۶۰۷ تن محصول فولادی در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

صادرات فولاد ایران ۴۸ درصد رشد کرد

همچنین بیشترین رشد صادرات محصولات فولادی مربوط به فولاد خوزستان بوده که رشد ۱۶۷ درصدی را نشان می دهد.  

بررسی آمارهای تجارت خارجی حاکی از صادرات پنج میلیارد و ۸۸ میلیون دلاری محصولات بخش معدن و صنایع معدنی در پنج‌ماهه ابتدایی امسال است که نشان دهنده رشد ۱۲۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل است.

ایران دارای ۶۸ نوع از انواع مختلف مواد معدنی است. همچنین کل ذخایر اثبات شده معادن ایران در حدود ۶۰ میلیارد تن برآورد شده که با اجرای اولویت نخست اکتشافی کشور در گستره‌­ای به مساحت ۵۰۰ هزار کیلومترمربع، انتظار می‌رود به بیش از ۱۰۰ میلیارد تن برسد. ازاین‌رو بخش معدن و صنایع معدنی یکی از حوزه­‌های مهم و اثرگذار در تولید و تجارت کشور به شمار می‌آید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =