مدیرکل دفتر امور میوه‌های سردسیری و خشک معاونت امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: طبق آمارها در ۶ ماهه نخست سال جاری حدود ۶۳ هزار تن پسته به ارزش ۴۲۶ هزار و ۱۲۷ دلار صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۸ هزار تن رشد را نشان می‌دهد.

 صادرات پسته در ۶  ماه امسال به ۸ هزار تن رسید

به گزارش کارآفرین نیوز، داراب حسنی میزان صادرات پسته در ۶ ماهه نخست سال ۱۳۹۹ را ۵۵ هزار تن عنوان کرد و گفت: اکنون ۲۵ استان کشور تولیدکننده پسته هستند که استان‌های کرمان، خراسان رضوی، یزد، فارس، خراسان جنوبی، سمنان، مرکزی، قم، سیستان و بلوچستان، تهران، اصفهان در تولید این محصول پیشرو هستند.

پیش‌بینی صادرات حدود ۲۰۰ هزار تن پسته در سال جاری

حسنی، میزان تولید پسته در سال جاری را ۲۷۸ هزار و ۴۲۶ تن در کشور اعلام و پیش بینی کرد که میزان صادرات این محصول در سال جاری نیز حدود ۲۰۰ هزارتن باشد.

وی افزود: بر اساس آخرین آمار فائو در سال ۲۰۱۹ ایران از نظر میزان تولید و سطح زیر کشت، رتبه اول تولید پسته جهان و از نظر صادرات پس از آمریکا در رتبه دوم قرار دارد.

 صادرات پسته در ۶  ماه امسال به ۸ هزار تن رسید

به گفته حسنی، میزان تولید پسته در سال ۱۳۹۹ حدود ۳۵۸ هزار و ۲۴۴ تن بوده که از این میزان ۲۰۳ هزار و ۶۳۷ تن به ارزش یک میلیارد و ۳۷۱ هزار دلار صادر شده است.

مدیرکل دفتر امور میوه‌های سردسیری و خشک معاونت امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: امسال باتوجه‌ به خشکسالی و کاهش بارندگی‌ها تولید ۲۷۸ هزار و ۴۲۶ تن پسته در کشور پیش بینی شده که نسبت به تولید سال گذشته ( ۱۳۹۹) ۳۵۸ هزارو ۲۴۴ تن پسته در سطح ۵۲۵ هزار هکتار،  کاهش ۸۰ هزارتنی را نشان می دهد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =