وزیر امور اقتصادی و دارایی در دیدار با مدیران صنعت بیمه کشور ضمن تشریح انتظارات این وزارتخانه از این صنعت گفت: برای نوآوری در محصولات و خدمات بیمه ای؛ به طور حتم باید مسیر فعلی را تغییر دهیم.

تاکید وزیر اقتصاد بر ضرورت نوآوری در خدمات بیمه ای

به گزارش کارآفرین نیوز، سید احسان خاندوزی گفت: برخی خدمات بیمه ای از جمله بیمه های زندگی، اعتباری برای پوشش ریسک، فروش قسطی بیمه نامه و ...   نوآوری های اقتصادی بسیار مفید و کمک کننده به بخش تولید و صنعت کشور است که البته در مقایسه با خدمات بیمه ای در سایر  کشور ها هنوز از تنوع کمتری برخوردار هستند.

تحول دیجیتال در صنعت بیمه

به گفته وزیر اقتصاد باید از شیوه های مبتنی بر تخفیف و نرخ شکنی در رقابت های بیمه ای فاصله گرفت.

وی در ادامه گفت: تحول دیجیتال یکی دیگر از ملزومات صنعت بیمه است و انتظار می رود بیمه ها خود را با شرایط جدید تنظیم‌ و به سمتی حرکت کنند که بتوانند نسبت به صدور آنلاین بیمه نامه، پرداخت خسارت و ... اقدام کنند.

تاکید وزیر اقتصاد بر ضرورت نوآوری در خدمات بیمه ای

خاندوزی، پیگیری ارتباطات الکترونیک سامانه های بیمه را هدف مهمی عنوان کرد و گفت: گروه هایی در داخل صنعت بیمه، در مقابل این موضوع مقاومت می کنند، چون مخالف منافع آنها است؛ اما ما به عنوان امین مردم برای ارتقای صنعت بیمه؛ موظف به پیگیری این موضوع و رویارویی با مقاومت های این چنینی هستیم.

اوراق بهادار سازی ریسک های بیمه

اوراق بهادار سازی ریسک های بیمه، از دیگر انتظارات وزیر اقتصاد از صنعت بیمه است. وی در این خصوص گفت: این، موضوع بسیار مهم می تواند در شرایطی که فراگیری بازار سرمایه در کشور به یک جمعیت ۵۰ میلیون نفری رسیده؛ بسیار اثرگذار باشد.

خاندوزی در ادامه ،ابزارهای مبتنی بر شریعت، را  دیگر انتظار خود از صنعت بیمه عنوان کرد و اعلام داشت: ما از خیلی کشور های همتراز خود در این شاخص عقب تر هستیم و در موضوع ابزارهای مبتنی بر شریعت اصلاً در این حوزه وضع مطلوبی نداریم.

وزیر اقتصاد در پایان  تأکید کرد: خطاب این سرفصل ها و انتظارات، هم خود شرکت های بیمه ای هستند و هم بیمه مرکزی که با قاعده گذاری های خود، باید شرکت های بیمه ای را به این سمت هدایت کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =