وزیر جهاد کشاورزی ضمن اشاره به نقش زنان روستایی و عشایری در تولید محصولات کشاورزی گفت: آنها نقش محوری در تأمین امنیت غذایی و اشتغال کشور دارند.

 زنان روستایی و عشایری نقش محوری در تأمین امنیت غذایی دارند

به گزارش کارآفرین نیوز، سید جواد ساداتی نژاد در آیین گرامی داشت روز جهانی زنان روستایی و پنجمین همایش ملی نقش آفرینی زنان روستایی و عشایری در توسعه پایدار اظهار داشت: حدود ۱۰ میلیون زنان روستایی و عشایری در کشور ما وجود دارد که ۵۰ درصد در حوزه کشاورزی اشتغال دارند.

ساداتی نژاد ، روستا را کانون تولید کشاورزی  عنوان کرد و گفت: زنان نقش محوری در تولید دارند و زن روستایی یک مادر نمونه در تربیت فرزندان و یک کارآفرین و مکمل اقتصاد خانواده است و امروز در حوزه اشتغال بانوان از دغدغه کمتری برای اشتغال برخوردار است.

 زنان روستایی و عشایری نقش محوری در تأمین امنیت غذایی دارند

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه گفت: دست‌بافته زنان روستایی و عشایری ایران در موزه‌های جهان نگهداری می‌شود و در دنیا هم زبانزد خاص و عام است.

در حوزه کشاورزی از مدیریت بانوان به خوبی بهره نبرده ایم

به گفته ساداتی نژاد، زنان روستایی و عشایری در امنیت غذایی و تولید قدرت غذایی کشور مؤثر هستند.

وی افزود: با این وجود هنوز هم نقش زنان روستایی را در تولید کشاورزی به رسمیت نشناخته‌ایم. ما به زنان روستایی و عشایری این سرزمین بدهکاریم و به اندازه سهمشان در تولید و ایجاد ارزش افزوده، در کسب و کارها سرمایه‌گذاری نکرده ایم.

تقویت صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی و عشایری

وزیر جهاد کشاورزی به تقویت صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی و عشایری  اشاره کرد و گفت: با کمک اعضای این صندوق‌ها شاهد رشد و توسعه اعتبارات و همچنین افزایش کمی این صندوق ها در کشور باشیم.

وی در ادامه گفت: این صندوق ها می توانند در حمایت از کسب و کارهای روستایی و عشایری مؤثر باشند و امیدواریم در این مورد بتوانیم کارهای مفیدی انجام دهیم و نقش زنان را پررنگ تر و بیشتر کنیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =