شتاب دهنده بنیاد بیل و ملیندا گیتس اعلام کرد با هدف بهره مندی افراد فاقد حساب بانکی در ۱۰ کشور در حال توسعه از خدمات بانکی، از استارتاپ فین تکی خزنه (khazna) با مبالغ بالا، حمایت می کند

شتاب دهنده بنیاد گیتس؛ حامی افراد فاقد حساب بانکی

به گزارش کارآفرین نیوز، شرکت فین تکی خزنه مورد حمایت سنگین مالی شتاب دهنده (Accelerator) وابسته به بنیاد بیل و ملیندا گیتس قرار گرفت.شتاب دهنده بنیاد گیتس؛ حامی افراد فاقد حساب بانکی

فین تک خزنه (Khazna) در سال ۲۰۱۹ تأسیس شده است و شتاب دهنده بنیاد بیل و ملیندا گیتس در مدت ۴ ماه، تمام مبلغ تعهد شده را پرداخت می کنند. تاکنون از میزان تعهد مالی گسترده این بنیاد، خبری منتشر نشده است.

 فین تک خزنه،‌ مستقر در قاهره  در تلاش است دریافت خدمات بانکی آنلاین را برای ۲۰ میلیون مصری فاقد حساب بانکی که به صورت عادی، امکان دسترسی به خدمات قانونی بانکی با نام خود ندارند امکان پذیر کرده و آنان را از مراجعه فیزیکی به بانک بی نیاز سازد. در دنیا بیش از یک و نیم میلیارد نفر هیچ گونه حساب بانکی ندارند.

شتاب دهنده بنیاد گیتس؛ حامی افراد فاقد حساب بانکی

افتتاح حساب اولیه، پیش شرط انجام امور بانکی است اما فین تک خزنه از طریق گوشی های همراه هوشمند، امکان پرداخت، پس انداز، درخواست وام و انجام امور بیمه ای را برای این افراد میسر می سازد.

دیو کیم (Dave Kim)؛ مدیر برنامه بنیاد بیل و ملیندا گیتس می گوید: بسیاری از روستاییان و حاشیه نشینان کشورهای در حال توسعه مانند مصر از داشتن حساب بانکی و خدمات مرتبط محروم هستند. نیاز به فناوری های تسهیل کننده در این عرصه به شدت احساس می شود. به همین دلیل تصمیم گرفتیم از کارآفرینان مصری متخصص و پیشگام این حوزه که در ۱۰ کشور در حال توسعه فعالیت خواهند کرد حمایت مالی گسترده کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =