معاون طرح و برنامه وزیر صمت برنامه‌های کوتاه‌مدت این وزارتخانه را اولویت صادرات، رفع موانع تولید و تنظیم بازار عنوان کرد.

۳ اولویت کوتاه مدت وزارت صمت اعلام شد

به گزارش کارآفرین نیوز، سید مهدی نیازی گفت: با توجه به رویکرد تعیین شده، برنامه‌های وزارتخانه در پنج سطح شامل برنامه‌های کوتاه‌مدت، برنامه‌های تحول بنیادین با بازه زمانی میان‌مدت و بلندمدت، برنامه‌های بخشی (در حوزه‌های صنعت، معدن و بازرگانی داخلی)، برنامه‌های استانی و شهرستانی و در نهایت برنامه‌های بین‌المللی (به تفکیک کشورهای هدف و اولویت‌دار) برنامه‌ریزی شده است که این ساختار به معاونت‌های ستادی، رؤسای سازمان‌های صنعت سراسر کشور و همچنین سازمان‌های وابسته ابلاغ شده است.

به گفته معاون طرح و برنامه وزارت صمت ، اقدامات این وزارتخانه متناسب با هر سطح در قالب پروژه‌های مشخص در یک سبد پروژه سازماندهی شده است.

وی افزود: مدیریت پروژه‌ها بر اساس منشور پروژه تصویب شده و راهبری کلان مدیر سبد پروژه، در تعامل با معاونت‌های ستادی و مدیران دفاتر مربوطه انجام شده و مدیران پروژه اقدامات لازم برای تحقق اهداف پروژه‌های مذکور را انجام می‌دهند.

نیازی در ادامه به ثبت گزارش پیشرفت پروژه در سامانه مدیریت پروژه های وزارت صمت اشاره کرد و گفت: مدیر هر پروژه مکلف است گزارش پیشرفت پروژه را به‌صورت دوره‌ای در این سامانه ثبت کند و به منظور اطمینان از روند اجرای طرح، عملکرد پروژه‌ها در جلسات پایش برنامه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

معاون طرح و برنامه وزارت صمت از عملیاتی شدن سامانه الکترونیکی مدیریت پروژه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت در آینده نزدیک خبر داد و اظهار داشت: با راه‌اندازی این سامانه، دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی در کنار مسؤولیت پایش پروژه‌ها، در تعامل با مدیران دفاتر ذی‌ربط و پروژه‌های تعریف شده، وظیفه تهیه شاخص‌های ارزیابی کمّی و هماهنگی و پیگیری تهیه گزارش‌های عملکرد دوره‌ای را بر عهده دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =