روز گذشته ۱۷ اکتبر ۲۰۲۱ (۲۵ مهر) قیمت بیت کوین به ۶۲ هزار و ۳۵۹ دلار رسید که گمانه ها را برای شکستن سد قیمتی فعلی و بازگشت دوباره به بالاترین قیمت تاریخ بیت کوین تقویت کرد.

بیت کوین در نزدیکی بالاترین قیمت ۶ ماه اخیر

به گزارش رویترز، در حالی قیمت بیت کوین در نزدیکی بالاترین سطح ۶ ماهه اخیر (۶۲ هزار و ۹۴۴ دلار) جا خوش کرده است که نگرانی ها از افزایش تورم در دنیا شدت یافته است.

 قیمت بیت کوین در ۱۴ آوریل ۲۰۲۱ (۲۵ فروردین ۱۴۰۰) به  ۶۴ هزار و ۸۹۵ دلار رسید که بالاترین قیمت تاکنون بوده است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) درصدد است این هفته مجوز قانونی آغاز معاملات صندوق قابل معامله آتی ارز دیجیتال (ETF) را صادر کند که بنابر تحلیل بلومبرگ در تاریخ ۱۴ اکتبر (۲۲ مهر)؛ در دست گرفتن سکان راهبری سرمایه گذاری های گسترده تر در بازار دارایی های دیجیتال دنیا است.

بیت کوین در نزدیکی بالاترین قیمت ۶ ماه اخیر

بازیگران اصلی بازار کریپتو انتظار دارند خبر صدور مجوز بیت کوین ETF آتی آمریکا، موتور محرک افزایش تزریق سرمایه توسط بازیگران سازمانی و مؤسساتی باشد که در حال حاضر امکان سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال ندارند.

نگرانی ها از افزایش تورم نیز انگیزه خرید بیت کوین که نسبت به ارزهای رایج منتشره توسط بانک های مرکزی، حجم قابل معامله کمتری دارد را شعله ورتر کرد. بانک های مرکزی با هدف تحرک اقتصادی بیشتر، حجم ارزهای رایج چاپ شده را افزایش دادند و بیت کوین از نظر حجم با ارزهای منتشره، قدرت رقابت ندارد و پاسخگوی تقاضای عظیم خریداران نخواهد بود.

گرچه برخی تحلیلگران معتقدند سرمایه گذاران پس از فروکش کردن تب و تاب این رقابت گسترده، بیت کوین ها را خواهند فروخت.

بیت کوین در نزدیکی بالاترین قیمت ۶ ماه اخیر

کریس وستون (Chris Westone)؛ تحلیلگر و رییس بخش تحقیقات کارگزاری معروف پپرستون (Pepperstone) استرالیا می گوید: این اخبار برای بسیاری از کسانی که لحظه به لحظه، اخبار این بازار را دنبال می کنند تازگی ندارد. این اتفاقات و اخبار برای فعالان و تحلیلگران واقعی، گامی رو به جلو قلمداد می شود اما آن گونه که برخی تصور می کنند موجب تغییر شیوه و زمین بازی نمی شود. پیش از این نیز با spot ETF هیجان زده شده بودیم ولی اتفاق خاصی نیفتاد. هنوز مقررات و قوانین  مرتبط، علنی نشده است پس باید منتظر ماند.

بیت کوین در نزدیکی بالاترین قیمت ۶ ماه اخیر

بازار اسپات (Spot)؛ بازاری است که معامله گران می توانند دارایی خود را در لحظه با قیمت واقعی و با هزینه کمتر معامله کنند، تاریخ انقضا ندارد و همیشه قابل نگهداری است. گرچه بیشتر کوتاه مدتی ها و معامله گران روزانه (Day Traders) به دلیل کمیسیون اندک، طرفدار آن هستند. در مقابل، معاملات فیوچرز یا مشتقات (Derivatives) قرار دارد که معامله گر مالک دارایی نیست و فقط با افزایش یا کاهش قیمت، سود یا زیان خواهند کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =