وزیر امور اقتصاد با تأکید بر تولید محتوا در اتاق‌های فکر، خواستار ترویج فرهنگ سهام داری و ارتقاء آموزش مردم درباره بازار سرمایه شد.

وزیر اقتصاد :‌ فرهنگ سهامداری ترویج شود

به گزارش کارآفرین نیوز، سید احسان خاندوزی در جلسه معارفه رئیس جدید سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به اهمیت تصمیمات هیات مدیره سازمان بورس بیان کرد: یکی از کانون‌های مهم تصمیم‌گیری در بازار سرمایه هیات مدیره سازمان بورس است، چرا که در بزنگاه‌های بازار و در کوتاه ترین زمان باید تصمیمات بهینه بگیرد و این تصمیمات هر چه حرفه ای‌تر و تخصصی‌تر بوده و با اخذ مشورت از صاحب نظران بازار سرمایه گرفته شود، نتایج کم نقص تری را به همراه خواهد داشت.

نقطه قوت تیم کنونی عدم وابستگی و سلامت آن‌ها است

وزیر اقتصاد گفت: این ویژگی‌ها سبب عدم سوگیری در تصمیمات و ایفای بهتر نقش نظارتی هیئت مدیره سازمان می‌گردد.

خاندوزی تاکید کرد: اعضای هیات مدیره سازمان بورس باید در طرح اصلاح قانون بازار سرمایه در مجلس شورای اسلامی ملاحظات وزارت اقتصاد را لحاظ کنند تا فرآیند تدوین و اجرای این قانون با کمترین مشکلات انجام شود.

به گفته وزیر اقتصاد اعضای هیات مدیره در کنار تدابیری که در مورد بازار سرمایه می‌اندیشند، باید بدانند نقش آفرینی بازار سرمایه در تشکیل سرمایه مهم است چرا که اگر به تشکیل سرمایه کمک کند تا بازیگران کوچک و بزرگ اقتصاد نیز تأمین مالی خود را انجام دهند، به طورحتم کارکرد متفاوتی را می‌توان برای آن متصور شد.

وزیر اقتصاد :‌ فرهنگ سهامداری ترویج شود

متأسفانه بازار سرمایه تاکنون در بخش تشکیل سرمایه سهم اندکی داشته و آن کمکی که بخش واقعی اقتصاد از بازار سرمایه بهره‌مند شده، خیلی کمتر از ظرفیت‌های واقعی این بازار است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه باید به کمک ساز و کارهایی، هم جذابیت بازار سرمایه را حفظ و هم بهره مندی افرادی که منافع اقتصاد ملی را توأمان تأمین می‌کنند، تأمین کرد ابراز امیدواری نمود: اهالی بازار سرمایه نوع مواجهه مدیریت جدید سازمان بورس را به وضوح احساس و از همین هفته‌ی اول در جهت افزایش اعتبار و اعتماد بازار اقدام کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =