مدیرکل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت گفت: هر گونه افزایش قیمتی از سوی تولیدکنندگان لوازم خانگی از نظر وزارتخانه غیرقانونی است و با متخلفان برخورد می‌شود.

وزارت صمت:‌ افزایش قیمت لوازم خانگی غیرقانونی است

به گزارش کارآفرین نیوز، سیدرضا فاطمی‌امین وزیر صنعت، معدن و تجارت روز گذشته (۲۵ مهرماه) در حاشیه نشست هیات نمایندگان اتاق بازارگانی ایران درباره علت افزایش قیمت لوازم خانگی ایرانی اعلام کرد: در موضوع افزایش قیمت لوازم خانگی ایرانی، بررسی‌ها در وزارت صمت در حال انجام است.

وی گفت: اگر در وزارت صمت به این نتیجه برسیم که در افزایش قیمت‌ها، ضوابط رعایت نشده باشد به گونه‌ای عمل خواهیم کرد که قیمت اصلاح شود.

بررسی افزایش قیمت لوازم خانگی

بر همین اساس، امروز کیوان گردان مدیرکل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت با بیان اینکه تولیدکنندگان ایرانی در سال جاری هیچ افزایش قیمتی نداشتند، اظهار کرد: پس از دستور وزیر صمت شروع به بررسی دقیق وضعیت بازار لوازم خانگی و افزایش قیمت ها از سوی برخی شرکت ها کردیم و پیگیر آن هستیم.

وی افزود: طبق بررسی ها، این افزایش قیمت از سوی بسیاری از شرکت ها صورت نگرفته و برخی شرکت ها حدود ۴ تا ۵ درصد افزایش قیمت داشتند که پیش‌تر هم تذکرات لازم به آنان داده شده است.

مدیرکل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت گفت: تا زمانی که وزارتخانه بررسی های کارشناسی را به اتمام نرسانده و اجازه افزایش قیمت را به تولیدکنندگان نداده، هرگونه افزایش قیمت در حوزه لوازم خانگی خلاف قانون است.

وزارت صمت:‌ افزایش قیمت لوازم خانگی غیرقانونی است

پیش‌تر، رهبر انقلاب در پی نامه جمعی از تولیدکنندگان لوازم خانگی و درخواست مبنی بر جلوگیری از واردات محصولات خانگی کره ای، طی دستوری به رئیس جمهوری خواستار سد نمودن واردات شدند.

آمارها حاکی از این است که در سال ۱۳۹۹ بیش از ۱۵ میلیون دستگاه لوازم‌ خانگی در کشور تولید و در سه ماهه نخست امسال بیش از یک میلیون دستگاه لوازم خانگی تولید شده که رشد ۴۰ درصدی تولید به نسبت مدت مشابه سال گذشته را نشان می دهد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =