جینا راینهارت (Gina Rinehart) کارآفرین استرالیایی با فعالیت در حوزه معدن توانست به‌عنوان ثروتمندترین بانوی جهان در سال ۲۰۱۲ معرفی شود.

جینا راینهارت، بانوی میلیاردر معدن دار

به گزارش کارآفرین نیوز، در طول تاریخ بشر همواره افرادی بوده‌اند که ایده‌های فوق‌العاده در ذهن خود داشته‌اند، با این‌وجود فقط تعداد اندکی از این افراد با پشتکار، انگیزه و اعتمادبه‌نفس خود توانسته‌اند، ایده‌های خود را محقق ساخته و به موفقیت بزرگی دست یابند.

در سلسله گزارشات «موفق‌ترین زنان کارآفرین جهان» از بانوانی خواهیم گفت که با گام‌های کوچک مسیر زندگی خود را آغاز کرده‌اند و سپس با اراده قوی در مسیر موفقیت گام برداشتند. کارهای بزرگی که در خبرگزاری‌های متعدد منعکس و اصول حرفه‌ای زندگی و مدیریت آنها سرفصل دوره‌های آموزشی گردید. کارآفرینانی که الگویی برای همه مردم به‌خصوص بانوان جهان شدند.
 

بانوی میلیاردر معدن دار

جینا راینهارت در سال ۱۹۵۴ در استرالیا متولد شد. وی فرزند کارآفرین و کاشف بزرگ‌ترین معدن سنگ‌آهن جهان، لانگی هان کوک است.

جینا راینهارت، بانوی میلیاردر معدن دار

شرکت «Hancock Prospecting» در سال ۱۹۵۵ هنگامی که جینا تنها یک سال داشت، توسط پدر او تاسی شد.

جینا مدت کوتاهی در رشته اقتصاد دانشگاه سیدنی تحصیل کرد اما پس از مدتی تحصیل را رها کرد و تمام‌وقت خود را به شرکت معدنی خانوادگی خود اختصاص داد.

با فوت کاشف بزرگ‌ترین معدن جهان در سال ۱۹۹۲، ثروت او به تنها فرزندش یعنی جینا رسید. بدین ترتیب جینا ۷۶.۶ درصد از سهام شرکت را به ارث برد و جانشین پدر در شرکت معدنی Hancock Prospecting شد.

جینا راینهارت، بانوی میلیاردر معدن دار

جینا از اینکه ثروت وی را به ارث مربوط می‌دانند، متنفر بوده و خود را تاجر خودساخته، می‌داند که پس از مرگ پدرش تغییرات چشمگیر در آن به وجود آورد.

در واقع مدیریت جینا برخلاف رویه پدر وی بود و او با ارتباط گرفتن با شرکت‌های معدنی دیگر، توانست ثروت خود را که در ابتدا ۷۵ میلیون دلار بود، به بیش از ۱۷ میلیارد دلار برساند.

 شرکت او با همکاری با غول‌های معدنی استرالیا، سنگ‌آهن، منگنز، زغال‌سنگ و ... را استخراج و ارزش سهام خود را رشد دهد.

تا سال ۲۰۱۰ جینا راینهارت فقط در بخش معدن حضور داشت و از این سال فعالیت خود را در حوزه رسانه و کشاورزی آغاز کرد.

فعالیت‌های او به گونه ای بود که در مقطع کوتاهی در سال ۲۰۱۲ به دلیل درآمد بالا، ثروتمندترین زن جهان لقب گرفت.

علاوه بر این ،‌ او سهام‌دار عمده یکی از شبکه‌های تلویزیونی استرالیا و همچنین سهام‌دار یکی از شرکت‌های رسانه‌ای قاره استرالیا «Fairfax Media»   بوده که در سال ۲۰۱۵ تمامی سهام خود را فروخت.

جینا راینهارت، بانوی میلیاردر معدن دار

جینا در سال ۲۰۱۳، رتبه ششم قدرتمندترین زنان جهان قرار داشت.

وی که به‌عنوان یکی از ثروتمندترین افراد جهان شناخته می‌شود در سال ۲۰۲۰ مجله فوربز وی را یکی از ده زن ثروتمند جهان معرفی کرد

میزان دارایی او در سال ۲۰۲۱ بیش از ۳۵ میلیارد دلار تخمین زده شده است و با این ثروت او رتبه ۷۰ در بین ثروتمندان جهان قرار دارد.

بر اساس گزارش forbes  و  روزنامه Financial Reveiw  استرالیا، جینا رینهارت از سالیان دور همواره در فهرست ثروتمندترین زنان جهان قرار داشته است. مجله forbes  در سال ۲۰۲۰ جینا را  چهل و پنجمین زن قدرتمند جهان معرفی کرد

در سال ۲۰۲۰ مجله فوربز وی را یکی از ۱۰ زن ثروتمند جهان معرفی کرد

او خارج از فضای کار خود، سرگرمی و علایق کمی داشته و برخلاف ثروتمندان جهان، اهل تابلوهای نقاشی، اسب‌سواری و هواپیمای شخصی نیست.

مهم‌ترین مسئله در زندگی جینا راینهارت شرکت او بوده و به گفته جینا هیچ چیزی نمی‌تواند بر سر راه او در این زمینه قرار گیرد.

جینا راینهارت، بانوی میلیاردر معدن دار

جینا به‌ندرت صحبت می‌کند و همواره از رسانه‌ها فراری است. با این‌وجود شاید بتوان سخت‌کار کردن را بزرگ‌ترین درس طلایی زندگی بانوی میلیاردر حوزه معدن عنوان کرد

درس‌های طلایی از جینا راینهارت

زنان باید ۲۰ برابر بیشتر تلاش کنند تا پیشرفت کنند.

به‌جای سخت‌کار کردن، مدت‌زمان بیشتری کار کنید.

رمز موفقیت شما انگیزه است. وقتی انگیزه دارد برای رسیدن به اهداف خود به‌اندازه تلاش خواهید کرد.

به‌جای اینکه وقت خود را صرف حسادت و حرف‌زدن در مورد دیگران کنید، با حرکت و تلاش درآمد خود را افزایش دهید.

زمان کمتری صرف تفریح و معاشرت صرف کنید و از زمان به‌منظور کارکردن بهره ببرید.

اگر به دنبال کمک به فقرا و نسل آینده هستید، از سرمایه‌گذاری و ایجاد مشاغل استقبال کنید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =