یونیکورن گوریلاز با شعار "کمتر از ده دقیقه، سفارشات را تحویل می دهیم" وارد کارزار با رقبای بزرگی مانند گتیر (Getir) ترکیه، زاپ (Zapp) انگلیس و فلینک (Flink) آلمان شد.

یونیکورن آلمانی، سفارشات را در کمتر از ۱۰ دقیقه تحویل می دهد

به گزارش سی ان بی سی ، غول آلمانی خرید آنلاین مواد غذایی، یک میلیارد دلار در استارتاپ رقیب سرمایه گذاری می کند.

یونیکورن آلمانی، سفارشات را در کمتر از ۱۰ دقیقه تحویل می دهد

شرکت غذایی دلیوری هیرو (Delivery Hero) -یک چهارم از تعهد یک میلیاردی خود را به استارتاپ مواد غذایی گوریلاز (Gorillas) پرداخت می کند.

دلیوری هیرو با افتتاح دارک استورهای فراوان در مناطق مختلف، تلاش کرده است مدت زمان تحویل سفارشات را کوتاه تر کند اما همچنان به دلیل ترافیک سنگین، این مهم محقق نشده است. دارک استور (Dark Store)؛ فروشگاه‌های غیر حضوری برای خریدهای روزمره هستند که معضل یافتن جای پارک، حضور و انتخاب زمان بر کالا در فروشگاه، انتظار برای محاسبه مبالغ خرید و رانندگی در ترافیک را رفع کرده است.یونیکورن آلمانی، سفارشات را در کمتر از ۱۰ دقیقه تحویل می دهد

گوریلاز در ماه می ۲۰۲۰ (فروردین ۱۳۹۹) تأسیس شد اما با توجه به طولانی شدن دوران پاندمی، رشد بی سابقه ای را تجربه کرد و نظر مساعد سرمایه گذاران بزرگ را به خود جلب کرد از جمله تنسنت (Tencent) چینی، کوآت (Coatue) آمریکایی، دراگونیر (Dragoneer) آمریکایی و ...

این یونیکورن پیش از سالروز یک سالگی تأسیس، بیش از ۳ میلیارد دلار سرمایه جذب کرده است.

یونیکورن آلمانی، سفارشات را در کمتر از ۱۰ دقیقه تحویل می دهد

گرچه در این عرصه، رقبای بزرگ دیگر مانند گتیر (Getir) ترکیه، زاپ (Zapp) انگلیس و فلینک (Flink) آلمان فعالیت دارند اما این استارتاپ با شعار "کمتر از ده دقیقه، سفارشات را تحویل می دهیم" توانست اعتماد و توجه مشتریان آلمانی را به خود جلب کند.

گرچه خود دلیوری هیرو؛ فروشگاه آنلاین خواربار و مواد غذایی است اما به دلیل پتانسیل زیاد گوریلاز، اقدام به سرمایه گذاری سنگین در این استارتاپ کرده است .

یونیکورن آلمانی، سفارشات را در کمتر از ۱۰ دقیقه تحویل می دهد

نیکلاس استبرگ؛ بنیانگذار و مدیرعامل دلیوری هیرو پس از سرمایه گذاری گفت: " گوریلاز یکی از رهبران پیشتاز در این حوزه در اروپا و آمریکا خواهد بود. مدیران گوریلاز دیدگاه فوق العاده ای نسبت به رعایت حقوق و زمان مشتری دارند که در این صنعت، کم نظیر است".

شتاب خدمات رسانی و پیشرفت گوریلاز موجب خشم رقبا شده است.

پروندهٔ خبری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.