درحالی که سه ماه از تکلیف بانک مرکزی به پنج بانک ملی، صادرات، تجارت، ملت و رفاه کارگران مبنی بر صدور کارت رفاهی با حداکثر سقف هفت میلیون تومان می‌گذرد، گزارش‌ها حاکی از آن است که تنها دو بانک ملی و تجارت این کارت اعتباری را به متقاضیان ارائه می‌دهند.

کدام بانک‌ها کارت اعتباری ۷ میلیونی می‌دهند؟

به گزارش کارآفرین نیوز، در اوایل تیرماه سال جاری بانک مرکزی در راستای افزایش قدرت خرید اقشار مختلف جامعه و بهبود فرایند تأمین مالی زنجیره تولید، شیوه‌نامه اعطای کارت رفاهی را به پنج بانک ابلاغ کرد که براین‌اساس هر یک از بانک‌های نام‌برده‌شده می‌توانند حداقل ۲۰۰ هزار فقره کارت برای کلیه اشخاص حقیقی تا سقف هفت میلیون تومان از جمله دارندگان سهام عدالت که تاکنون هیچ میزان از سهام خود را نفروخته‌اند و کلیه سرپرستان خانوار که حداقل یکی از یارانه‌های نقدی یا معیشتی را دریافت می‌کنند، صادر کنند.

در این زمینه، سهام عدالت بر اساس ارزشیابی حداکثر ۶۰ درصد قیمت روز سهام مذکور (بر اساس اعلام شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه) و حساب‌های یارانه نقدی و معیشتی طبق اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها و با در نظرگرفتن کسورات مربوط به اقساط وام‌های پرداخت شده قبلی، می‌تواند به‌عنوان وثیقه‌های قابل‌قبول از مشتری گرفته شود.

مهلت بازپرداخت اعتبار حداکثر ۱۸ ماه

اعتبار کارت رفاهی برای خرید کالا و خدمات در فروشگاه‌ها و پذیرنده کارت طی قرارداد اعلامی توسط بانک‌های عامل و طرف قرارداد در سامانه رفاهی ایرانیان امکان‌پذیر است و تراکنش‌های مالی دیگر چون برداشت وجه و انتقال وجه از کارت مزبور مجاز نیست. مهلت بازپرداخت اعتبار اعطایی به تشخیص بانک حداکثر ۱۸ ماه است.

علاوه بر این، نرخ سود تسهیلات کارت رفاهی ۱۸ درصد است که با احتساب سود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، هر یک از دریافت‌کنندگان این کارت باید ماهانه تقریباً ۴۵۸ هزار تومان بپردازند. 

طبق گفته مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی در زمان ابلاغ این بخشنامه، فقط بانک ملی به طور مقدماتی طرح یاد شده را آغاز کرده و حداکثر تا دوهفته آینده سایر بانک‌های عامل نیز این امکان را خواهند داشت که کارت‌های رفاهی را در اختیار متقاضیان قرار دهند.

نکته حائز اهمیت این است که روند دریافت کارت اعتباری رفاهی از بانک‌های نام‌ برده‌شده کاملاً غیرحضوری است و متقاضیان از بانک‌های تجارت و ملی باید به اپلیکیشن‌های زمرد و ایوا مراجعه کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.