سازمان ناظر مالی انگلیس (FCA) در مورد خطر از دست دادن سرمایه به جوانان ۱۸ تا ۴۰ سال هشدار داد .

هشدار انگلیس به جوانان فعال در بازار کریپتو

به گزارش سی ان بی سی، سه چهارم سرمایه گذاران زیر ۴۰ سال سن بازار کریپتو به دلیل رقابت با دوستان و اقوام، در این بازار فعالیت می کنند.

سازمان ناظر امور مالی انگلیس (FCA) هشدار داد جوانان تازه وارد از اقشار مختلف جامعه وارد معرکه خطرناک سرمایه گذاری دیجیتال شده اند که خطر نابودی سرمایه، آنان را تهدید می کند.

این مرجع نظارتی (FCA) که تحت نظارت وزارت خزانه داری و پارلمان انگلیس فعالیت می کند با انتشار نتایج تحقیق انجام شده در این زمینه اعلام کرد: ۶۸ درصد از معامله گران جوان، سرمایه گذاری در حوزه رمز ارز را به قمار تشبیه کرده اند.

مقامات مالی انگلیس با استناد به نتایج این تحقیق که بیش از ۱۰۰۰ جوان ۱۸ تا ۴۰ ساله فعال در بازار کریپتو در آن شرکت داشتند هشدار دادند بیش از ۵۸ درصد این جوانان، بدون هیچگونه آموزش یا مهارتی و فقط پس از شنیدن اخبار سودهای کلان حاصله، به این بازار ورود کرده اند.

روزهای اخیر، قیمت بیت کوین بار دیگر به اوج نزدیک شد (حدود ۶۰ هزار دلار) در حالی که در سال جاری میلادی، بیشترین نوسانات قیمتی را تجربه کرده است: در آوریل (فروردین۱۴۰۰) به ۶۴ هزار دلار و در جولای (تیر ۱۴۰۰) به ۳۰ هزار دلار  معامله شد. با وجود این نوسانات، باز هم در یکسال گذشته بیش از دو برابر افزایش قیمت داشته است.

حامیان بیت کوین، آن را سرمایه گذاری بلند مدت می خوانند، اما ناظر مالی انگلیس هشدار داد فقط ۲۱ درصد از جوانان زیر ۴۰ سال فعال، قصد نگهداری بیش از یک سال دارند و همگی تصور کسب سود کلان در کوتاه مدت دارند. 

سارا پریچارد؛ مدیر اجرایی بازارها در ناظر مالی می گوید: جوانان زیادی را می بینیم که به طمع سود کلان، تمام سرمایه خود را وارد این بازار کرده اند اما باید بدانید سود کلان همیشه ریسک کلان به همراه داشته است. به تمام جوانان و کسانی که بدون پشتوانه آموزشی دست به معامله می زنند هشدار می دهیم که باید آموزش و مهارت های لازم را کسب کنید تا بتوانید با کنترل هیجانات و اتخاذ تصمیمات درست، سرمایه خود را حفظ کنید.

این سازمان همچنین برای تأثیر گذاری بیشتر هشدارهای خود و نهادینه سازی آموزش های اولیه برای ورود به هر بازاری، از شارلوت وورتینگتون (Charlotte Worthington)؛ قهرمان دوچرخه سواری دارنده مدال طلای المپیک  درخواست کرده است تا با حضور در کمپین "آموزش پیش از ورود"، جوانان هموطن خود را از خطرات این بازار آگاه سازد و آنان را به آموزش اصول و مهارت ها تشویق کند.

در ابتدای سال ۲۰۲۱ میلادی، سازمان ناظر به سرمایه گذاران اعلام کرد  خطر از دست دادن سرمایه بسیار بالاست و هیچ تضمینی برای حفظ سرمایه ها وجود ندارد.

معاملات رمز ارز در انگلیس قانونی نیست و هیچ قانون یا سیستم دولتی مصوب برای حفظ سرمایه افراد فعال در این بازارها وجود ندارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.